[STRONA GŁÓWNA]

   

O SZKOLE

     
  Informacje o szkole  
  Dokumenty  
  Samorząd  
  Klasy  
  Zajęcia pozalekcyjne  
  Podręczniki  
  Galeria  
  W obiektywie  
  Multimedia  
     

OSIĄGNIĘCIA

     
  Wzorowi uczniowie  
  Sukcesy  
     

IMPREZY

     
  Kalendarz imprez  
  Zielona szkoła  
     

WSPÓŁPRACA SZKOŁY

     
  Projekty  
     

INNE

     
  Archiwum aktualności  
     
     


....::::  ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2009/2010  ::::....

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

Kolejny rok szkolny za nami, był on wyjątkowo długi, ponieważ zakończyliśmy go jak nigdy dopiero 25 czerwca. Obfitował on w liczne sukcesy naszych uczniów, z czego jesteśmy bardzo dumni.
Prymusem Społecznej Szkoły Podstawowej został Piotr Paduszyński, natomiast srebrną odznakę wzorowego ucznia otrzymał Maciej Ossowski.
Wręczając świadectwa ukończenia szkoły, nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie oraz pamiątkowe koszulki pożegnaliśmy kolejnych absolwentów naszej szkoły.
Do zobaczenia w nowym roku, oczywiście nowym roku szkolnym.28 czerwca 2010r. - www.ssp.zary.pl


POŻEGNANIE ROKU

24 czerwca zorganizowaliśmy powtórkę festynu rodzinnego, ale bez rodziców. Mieliśmy też pieczone kiełbaski, udka, karkówkę jednak hitem okazał się pieczony chleb z ketchupem. Oprócz rozgrywek sportowych, leniuchowania na kocach, przyjechała pani Sylwia Rupieta z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, która przypomniała nam podstawowe zasady, jakie obowiązują w ruchu drogowym. W czasie wakacji ważny jest nie tylko odpoczynek, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.27 czerwca 2010r. - www.ssp.zary.pl


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

Apele kończące rok szkolny odbędą się w piątek 25 czerwca :
klasy IV- VI o godzinie 8.30
klasy I- III o godzinie 10.30.

 

24 czerwca 2010r. - www.ssp.zary.pl


PIKNIK RODZINNY

Po dwuletniej przerwie spowodowanej rozbudową szkoły, w ubiegły piątek - 18 czerwca, ponownie obchodziliśmy Święto Rodziny. W organizację pikniku byli zaangażowani rodzice, dzieci i nauczyciele. Wspólnie przygotowaliśmy rozmaite atrakcje. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności artystyczne, mogli spróbować swoich sił na strzelnicy, bawić się w malowanie twarzy, czy stać się na chwilę policjantami. Wszyscy mogli odpocząć w „zielonej kawiarence” delektując się potrawami z grilla oraz wyśmienitymi łakociami. Czas na wspólnej zabawie minął niezwykle szybko, czekamy więc na kolejny piknik.

 

24 czerwca 2010r. - www.ssp.zary.pl


BAL ABSOLWENTA

10 czerwca po raz pierwszy odbył się bal szóstoklasistów. Była to ich ostatnia zabawa w tym gronie. Jest to rocznik , który zapisze się w historii naszej szkoły jako ten, którego dwóch reprezentantów zostało laureatami ,a jeden finalistą konkursów przedmiotowych. Jest to zespół uczniów , który na sprawdzianie uzyskał wynik ( 33,16 pkt) plasujący ich w najwyższym przedziale punktów w województwie lubuskim. Są to uczniowie , którzy swoim nadmiarem energii nie raz wprawiali nas w osłupienie . Jesteśmy z ich wszystkich osiągnięć zarówno w dziedzinie artystycznej, sporcie i w nauce bardzo dumni. Wiemy też, że nadszedł czas rozstania i dlatego życzymy Wam samych sukcesów i takich samych pomysłów , a może jeszcze lepszych w dalszych latach nauki (tylko nie przesadzajcie).

 

23 czerwca 2010r. - www.ssp.zary.pl


ZIELONA SZKOŁA

Po raz kolejny wyjechaliśmy na „zieloną szkołę”. W ostatnim tygodniu maja 2010 roku poznawaliśmy miejsca, gdzie rodziło się państwo polskie. Oczywiście zaczęliśmy od zwiedzania Gniezna, katedry Świętego Wojciecha oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego. Mieliśmy okazję podziwiać rezerwat archeologiczny w Biskupinie oraz przyglądać się pracy kowala, garncarza czy mincerza. Mysia Wieża w Kruszwicy także zrobiła na nas ogromne wrażenie, tym bardziej, że musieliśmy się na nią wspiąć po stromych schodach. Po tym wyczynie mieliśmy czas na miły odpoczynek w czasie rejsu po Jeziorze Gopło.
Jednak tegoroczna „zielona szkoła” to nie tylko historyczne wycieczki, ale także zabawy w Western City, przejazdy bryczką i dyliżansem oraz jazda konna.
Wiele wrażeń, nowe doświadczenia i niezwykłe przeżycia. Ciekawe, dokąd pojedziemy w przyszłym roku?

 

03 czerwca 2010r. - www.ssp.zary.pl


POWIATOWE OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE

1 czerwca żarski Wodnik zorganizował z okazji Dnia Dziecka zawody w pływaniu. Zawody zdominowali uczniowie naszej szkoły.
W kategorii klas I-II dziewcząt miejsce I zajęła Natalka Bielak,
III Ola Dendewicz.
W tej samej kategorii chłopcy również zajęli czołowe miejsca i tak I Piotr Saramaka, II Miłosz Bielak, III Oskar Wołoch.
W kolejnej grupie I miejsce zajęli Agnieszka Nisiewicz oraz Michał Balcewicz, Mikołaj Brzeziński zajął II miejsce. W najstarszej kategorii I miejsce wywalczyła Alicja Saramaka, Paweł Wołodźko III miejsce.

01 czerwca 2010r. - www.ssp.zary.pl


KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR I KANGUREK 2010”

18 marca 2010 r. po raz osiemnasty w regionie zielonogórskim odbył się międzynarodowy konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”. Po raz czwarty uczniowie klas I i II szkoły podstawowej mogli uczestniczyć w „Kangurku”.
W roku szkolnym 2009/2010 w obu konkursach zadeklarowało udział 7103 uczniów z regionu zielonogórskiego. W poszczególnych grupach wiekowych sześcioro uczniów zdobyło wyróżnienia, a uczeń klasy drugiej – Andrzej Rogus uzyskał wynik bardzo dobry.
Wyróżnieni uczniowie: Bruno Stepa, Aleksandra Eliasz – Przygoda, Franciszek Stepek (uczniowie klas trzecich), Mikołaj Brzeziński (uczeń klasy czwartej), Kamil Miszczak (uczeń klasy piątej), Piotr Paduszyński (uczeń klasy szóstej), który jednocześnie uzyskał najlepszy wynik w Żarach wśród sześcioklasistów.

18 maja 2010r. - www.ssp.zary.pl


LUBUSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

21 kwietnia odbyły się rozgrywki finałowe w zawodach szachowych (Sulechów ) oraz badmintonie (Babimost ). Obie drużyny zajęły IV miejsce w finałach wojewódzkich.
Drużynę szachową reprezentowali :
   Dominika Białek
   Bruno Stepa
   Krzysztof Mądrawski
   Mateusz Bzura
   Filip Gul.

W skład drużyny badmintona wchodzili :
   Piotr Paduszyński
   Wojciech Medyński
   Marek Rusak.

06 maja 2010r. - www.ssp.zary.pl


POWIATOWY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Jak co roku Młodzieżowy Dom Kultury jest organizatorem konkursu piosenki.
W tym roku odbył się on 29 kwietnia.
W konkursie wzięły udział Anna Gielicz, Majka Massier oraz Kornelka Eliasz- Przygoda. Występ naszych uczennic zakończył się sukcesem.
I miejsce zdobyła Majka i tym samym uzyskała awans do konkursu wojewódzkiego, natomiast Ania oraz Kornelka zostały wyróżnione.

06 maja 2010r. - www.ssp.zary.pl


DRUŻYNOWY TURNIEJ BADMINTONA

30 kwietnia w Łęknicy odbył się Drużynowy Turniej Badmintona o Puchar Dyrektora OKSiR .

Chłopcy wywalczyli I miejsce :
   Wojciech Gwóźdź
   Mikołaj Chmal
   Piotr Paduszyński


dziewczynki II miejsce :
   Alicja Bieńkowska
   Dagmara Polakowska
   Julia Lewandowska.

06 maja 2010r. - www.ssp.zary.pl


OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY KONKURS KRAJOZNAWCZY "POZNAJEMY OJCOWIZNĘ"

W eliminacjach powiatowych konkursu w kategorii: prac indywidualnych powyżej 10 lat II miejsce ex aequo zajęły: Dagmara Polakowska oraz Marta Stepek; prac zbiorowych powyżej 10 lat II miejsce zajęły: Kinga Jędrzejczyk oraz Kornela Czekajło.

18 kwietnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY "INNE SPOJRZENIE"

W konkursie organizowanym po raz ósmy brały udział udział: Alicja Saramaka oraz Marta Stepek.
Ala otrzymała nagrodę, natomiast Marta wyróżnienie. Obie dziewczynki uczęszczają na zajęcia do MDK.

15 kwietnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


WIOSENNY TURNIEJ SZACHOWY

26 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Żarach odbył się X Wiosenny Turniej Szachowy. Nasi uczniowie tradycyjnie zajęli czołowe miejsca.


grupa do 10 lat:
- I miejsce Bruno Stepa;
- II miejsce Piotr Rynkiewicz;
- III miejsce Michał Kostro,

grupa do 13 lat:
- I miejsce Krzysztof Mądrawski;
- II miejsce Daniel Kiwerc;
- III miejsce Filip Gul.!

29 marca 2010r. - www.ssp.zary.pl


FESTIWAL TAŃCA

W dniach 20 i 21 marca we Wrocławiu odbył się Festiwal Tańca Wratislavia 2010, na którym uczeń naszej szkoły Paweł Fibich-Krawczyk ze swoją partnerką Martyną zajął w kategorii 8-9 lat I miejsce, natomiast w kategorii 12-13 lat II miejsce zajęła Klaudia Gerlach z partnerem. Gratulujemy!

22 marca 2010r. - www.ssp.zary.pl


BYŁO ŻÓŁTO I ZIELONO!

Na sali gimnastycznej 19 marca wszyscy bardzo radośnie żegnaliśmy Panią Zimę i z radością witaliśmy Panią Wiosnę. Z tej okazji klasy I–III przyszły ubrane na żółto, natomiast IV-VI na zielono. Budowaliśmy ekologiczne „cosie”, uczyliśmy się wiosennej piosenki oraz ubieraliśmy klasowe „wiosenki”. Było głośno i radośnie!

19 marca 2010r. - www.ssp.zary.pl


LUBUSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

19 marca w Sulechowie odbył się wojewódzki półfinał w zawodach szachowych . Zespół naszej szkoły reprezentujący powiat żarski zajął II miejsce i uzyskał awans do zawodów finałowych.

Skład drużyny:
- Dominika Białek
- Bruno Stepa
- Krzysztof Mądrawski
- Filip Gul
- Mateusz Bzura
Gratujemy drużynie i opiekunowi panu M. Żurkowi.

W ramach tej samej olimpiady dnia 17 marca w Babimoście odbyły się rozgrywki półfinałowe w badmintonie. Chłopcy zajęli II miejsce i podobnie jak szachiści uzyskali awans do rozgrywek finałowych.

Skład drużyny:
- Wojtek Medyński
- Marek Rusak
- Piotr Paduszyński
Cieszymy się z sukcesu chłopców i opiekuna Ł. Poczynka.

19 marca 2010r. - www.ssp.zary.pl


KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Laureatami konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. zostało dwóch naszych uczniów: humanistycznego - Maciek Ossowski matematyczno-przyrodniczego - Piotr Paduszyński, finalistą został Filip Gul.

 

18 marca 2010r. - www.ssp.zary.pl


POWIATOWA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - LICEALIADA

19 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży LICEALIADA 2009/2010 zawody szachowe na szczeblu powiatowym.
Nasza drużyna w składzie :
- Dominika Białek
- Bruno Stepa
- Krzysztof Mądrawski
- Filip Gul
- Mateusz Bzura
bezapelacyjnie pokonała pozostałe drużyny zdobywając I miejsce i tym samym uzyskała awans do reprezentowania powiatu żarskiego w eliminacjach wojewódzkich..

20 lutego 2010r. - www.ssp.zary.pl


KONKURSY PRZEDMIOTOWE ORGANIZOWANE PRZEZ KURATORIUM

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się :
Konkurs humanistyczny - Maciej Ossowski
Konkurs matematyczno-przyrodniczy – Filip Gul oraz Piotr Paduszyński.

Chłopcy jesteśmy z Was dumni!

19 lutego 2010r. - www.ssp.zary.pl


LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI

10 i 11 lutego 2010 r. w Lunie odbyły się eliminacje miejskie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali:

Grupa młodsza
- Ola Skomra
- Michał Kostro
- Dominika Dziemidowicz
- Damian Kozdroń

Grupa starsza
- Ania Gielicz
- Justyna Nawrot
- Zuzia Durska
- Bartek Urbanowicz

Wyróżnienie otrzymał Damian Kozdroń, laureatkami zastały Dominika Dziemidowicz oraz Ania Gielicz i tym samym otrzymały nominację na eliminacje wojewódzkie.
Trzymamy kciuki!

15 lutego 2010r. - www.ssp.zary.pl


ŻARSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

W dniach 12 i 14 stycznia w Szkole Podstawowe nr 2 odbyły się miejskie rozgrywki piłki siatkowej. Udział wzięły drużyny ze wszystkich żarskich szkół podstawowych. W rozgrywkach zajęliśmy II miejsce. W składzie drużyny byli:

- Benesz Mikołaj
- Mikulski Łukasz
- Gul Filip
- Miszczak Sebastian
- Paduszyński Piotr
- Medyński Wojciech
- Rusak Marek
- Wołodźko Paweł
- Jasiński Jakub.

20 stycznia 2010r. - www.ssp.zary.pl


MAM TALENT

"Mam talent" pod takim hasłem klasa III E przygotowała 12 stycznia spotkanie z rodzicami.
Każdy mógł się popisać jakimś talentem.
Ola, Jula, Amelka i Kamila zaśpiewały kolędę.
Wojtek, Magda i Dominika zaprezentowali się jako recytatorzy.
Damian i Dawid byli iluzjonistami i przygotowali magiczny numer z bananem i czarodziejskim lustrem.
Kasia i Kamila popisały się dynamicznym układem tanecznym.
Agnieszka pokazała swoje prace plastyczne oraz opowiedziała o swojej pasji, którą jest jazda konna.
Wszyscy wspaniale się bawiliśmy, były gromkie brawa od rodziców oraz medale z napisem - MAM TALENT.
Teraz nikt z nas nie wątpi, że ma talent, czasami tylko trzeba go w sobie odkryć.

20 stycznia 2010r. - www.ssp.zary.pl


NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY

9 stycznia w Katolickiej Szkole Podstawowej odbył się Noworoczny Turniej Szachowy. Z reprezentantów naszej szkoły możemy być dumni.
W grupie do lat 10 - dziewczęta

1 miejsce Dominika Białek
chłopcy
1 miejsce Piotr Rynkiewicz
3 miejsce Michał Kostro

w grupie do lat 13- chłopcy
1 miejsce Krzysztof Mądrawski
3 miejsce Mateusz Bzura.

10 stycznia 2010r. - www.ssp.zary.pl


VI WOJEWÓDZKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Dnia 8 stycznia 2010 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Żarach odbył się po raz kolejny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowała Anna Gielicz oraz Maja Massier. Obie dziewczynki zajęły czołowe miejsca
2 miejsce Ania Gielicz
3 miejsce Maja Massier.

10 stycznia 2010r. - www.ssp.zary.pl


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

7 stycznia 2010 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas młodszych. Wystąpiło 29 osób. Nominacje uzyskały następujące osoby:
1. Skomra Aleksandra – „Okulary”, J. Tuwim;
2. Dziemidowicz Dominika – „Ziewadło”, J. Brzechwa;
3. Kostro Michał – „Bajka o chomiku i myszce”, W. Grodzieńska;
4. Kozdroń Damian – „Jajko”, J. Brzechwa.

8 stycznia 2010 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas starszych (4-6).
Wystąpiło 15 osób. Nominacje uzyskali:
1. Urbanowicz Bartłomiej;
2. Nawrot Justyna;
3. Durska Zuzanna.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

07 stycznia 2010r. - www.ssp.zary.pl


ŻARSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się miejskie rozgrywki szachowe. Nasza drużyna szachowa wywalczyła I miejsce i uzyskała awans do rozgrywek powiatowych. W składzie drużyny byli:
Dominika Białek,
Bruno Stepa,
Krzysztof Mądrawski,
Filip Gul.

06 grudnia 2009r. - www.ssp.zary.pl


MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Dnia 5 grudnia nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w zmaganiach szachowych. W turnieju uczestniczyli uczniowie szkół żarskich i zielonogórskich. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych szachistów, którzy okazali się najlepsi w swoich grupach wiekowych.

Grupa wiekowa I- III
dziewczynki :
1 miejsce Dominika Białek
2 miejsce Milena Stepa

Chłopcy :
1 miejsce Bruno Stepa
2 miejsce Piotr Rynkiewicz

Grupa wiekowa IV-VI
Chłopcy:
1 miejsce Krzysztof Mądrawski

05 grudnia 2009r. - www.ssp.zary.pl


WIGILIA SZKOLNA

We wtorek w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe. Uczniowie ze swoimi wychowawcami zasiedli do wigilijnych stołów. Był też konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną, wykonywaną w sali gimnastycznej przez całe klasy. Było bardzo świątecznie i radośnie.

15 grudnia 2009r. - www.ssp.zary.pl


KONKURS RECYTATORSKI

7 stycznia 2010r. odbędzie się szkolny etap konkursu recytatorskiego. W związku z powyższym prosimy wychowawców klas I -III oraz nauczycieli polonistów o wytypowanie 2 lub 3 uczniów z każdej klasy. Listę uczestników wraz z ich repertuarem należy przekazać do 5 stycznia 2010r. do pani d. Adamskiej lub E. Żurek (kl. I-III) i do pani A. Zygarskiej (kl. IV-VI)

15 grudnia 2009r. - www.ssp.zary.pl


ZEBRANIA Z RODZICAMI

KLASY I - III - 17.11.2009r. godz. 17.00
KLASY IV - VI - 18.11.2009r. godz. 17.00

10 listopada 2009r. - www.ssp.zary.pl


PASOWANIE NA UCZNIA

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Pasowania na Ucznia , która odbędzie sie dnia 1 października 2009 roku o godzinie 17.00. Uczniowie klas pierwszych

20 września 2009r. - www.ssp.zary.pl


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

Szanowni rodzice!

W dniu 1 września 2009 roku o godzinie 10.30 rozpoczynamy nowy rok szkolny.
Mamy gorącą prośbę. Ze względów bezpieczeństwa i sprawnego ruchu w drodze do szkoły bardzo prosimy, byście Państwo nie wjeżdżali samochodami na teren szkoły i na uliczkę do niej prowadzącą.
Pole manewrowe jest ograniczone i nie pomieści Waszych samochodów. Uniemożliwi też swobodne dojście do szkoły i wyjście z niej. Prosimy zostawić samochody na parkingach w okolicy.

20 sierpnia 2009r. - www.ssp.zary.pl


 

 

 

 

Copyright ©  www.ssp.zary.pl - 2010. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.