[STRONA GŁÓWNA]

   

O SZKOLE

     
  Informacje o szkole  
  Dokumenty  
  Samorząd  
  Klasy  
  Zajęcia pozalekcyjne  
  Podręczniki  
  Galeria  
  W obiektywie  
  Multimedia  
     

OSIĄGNIĘCIA

     
  Wzorowi uczniowie  
  Sukcesy  
     

IMPREZY

     
  Kalendarz imprez  
  Zielona szkoła  
     

WSPÓŁPRACA SZKOŁY

     
  Projekty  
     

INNE

     
  Archiwum aktualności  
     
     


....::::  ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2010/2011  ::::....

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

Młodzieżowy Dom Kultury ogłosił wyniki konkursu „Święta w miniaturze - edycja wielkanocna”. Nagrodę otrzymała uczennica klasy II Vanessa Hejmanowska, wyróżnione zostały Laura Kędziora z klasy II oraz Justyna Nawrot z klasy VI.

20 kwietnia 2011r. - www.ssp.zary.pl


TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Po raz kolejny już, w ostatnim tygodniu marca, miało miejsce w naszej szkole wielkie wydarzenie. Wszyscy uczniowie, wraz z nauczycielami i przy dużej pomocy rodziców, przygotowali turniej wiedzy pod nazwą „ Tydzień języków obcych”.
Przez kolejne dni nasi wychowankowie brali udział w konkursach wiedzy o państwach anglo -, niemiecko – i francuskojęzycznych, rozwiązywali testy, w trakcie, których wykazywali się znajomością języków obcych. Młodsi uczniowie przygotowali utwory muzyczne i wzięli udział w konkursie piosenki. Ponadto przygotowali inscenizacje teatralne, także w języku obcym. Oczywiście, bardzo ważna dla naszych najmłodszych była prezentacja swoich umiejętności w zakresie znajomości języka francuskiego, niemieckiego czy angielskiego, ale równie istotny był szczegółowo przygotowany strój i makijaż, a więc wizerunek sceniczny. Maluchy okazały się prawdziwymi artystami.
Jednak zwieńczeniem tygodniowej pracy okazał się kiermasz pod nazwą „Biuro podróży”. Każda klasa przygotowała stoisko wybranego państwa i zaprezentowała je w jak najbardziej oryginalny sposób. Dzięki temu wszyscy mogli poznać kulturę, historię i współczesność krajów całego świata, a ponadto posłuchać oryginalnej muzyki, podziwiać narodowe tańce, posmakować przysmaki z całego świata, a także wzbogacić słownik o zwroty hiszpańskie, greckie czy włoskie.
Święto języków obcych obchodzimy już od kilku lat, ale co roku staramy się, aby wnieść w nie cos nowego. Pojawiają się nowe pomysły, a fantazji, bogatej wyobraźni i chęci działania nikomu nie brakuje. 

15kwietnia 2011r. - www.ssp.zary.pl


FESTIWAL PIOSENKI

W piątek 25 marca w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się konkurs powiatowy w ramach Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki. Klasy I-III reprezentowała Ania Mądra, IV-VI Majka Massier. Maja uzyskała nominacje do finału wojewódzkiego. Gratulujemy. 
 

04 kwietnia 2011r. - www.ssp.zary.pl


TURNIEJ SZACHOWY

W Szkole Podstawowej nr 3 odbył się XII Wiosenny Turniej Szachowy. W grupie do lat 10 nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca :
           I miejsce Julia Rudnicka

           I miejsce Oskar Wołoch
           II miejsce Piotr Rynkiewicz

W kategorii do lat 13
           I miejsce zajął Krzysztof Mądrawski.
Życzymy dalszych sukcesów.
 

04 kwietnia 2011r. - www.ssp.zary.pl


KONKURS PRZEDMIOTOWY

26 lutego odbył się wojewódzki etap konkursu matematyczno-przyrodniczego w Zielonej Górze. Naszą szkołę reprezentowała Milena Jarlaczyk, która zastała finalistką. Gratulujemy Milenko. 

23 marca 2011r. - www.ssp.zary.pl


NASI MALI „ WIELCY” KARATECY

Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w zawodach karate. Kuba Kochut oraz Kuba Wożniak zajęli I miejsce, natomiast Hubert Kaczmarczyk II miejsce. Chłopcy liczymy na kolejne sukcesy.  

 

23 marca 2011r. - www.ssp.zary.pl


LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI

24 oraz 25 lutego w „Lunie” odbyły się eliminacje miejskie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii wiekowej klas I- III naszą szkołę reprezentowali: Julia Gwoździak, Dominika Dziemidowicz, Ola Skora oraz Kuba Łojko, w kategorii IV-VI: Dominika Białek, Anna Gielicz, Julia Kmiecik oraz Jakub Sznajderowicz. Laureatem młodszej grupy został Jakub Łojko, starszej Jakub Sznajderowicz. Wyróżnienie otrzymała Julia Kmiecik.
 

26 lutego 2011r. - www.ssp.zary.pl


LUBUSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

22 lutego odbył się finał wojewódzki w rozgrywkach szachowych. Powiat żarski reprezentowany był przez uczniów naszej szkoły, którzy wcześniej wygrali rozgrywki miejskie, powiatowe oraz półfinał wojewódzki. W Grójcach uplasowali się na IV miejscu. Gratulujemy.

Skład drużyny:
Dominika Białek
Bruno Stepa
Oskar Wołoch
Krzysztof Mądralski. 

25 lutego 2011r. - www.ssp.zary.pl


POWIATOWA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

W dniu 13 stycznia odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach. Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce.

Skład zespołu:
- Mądrawski Krzysztof;
- Stepa Bruno;
- Bzura Mateusz;
- Wołoch Oskar;
- Dominika Białek.
Reprezentacja uzyskała awans do półfinałów wojwódzkich.
Opiekunem zwycięskiego zespołu jest Marek Żurek.

17 stycznia 2011r. - www.ssp.zary.pl


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

12 stycznia br. Odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestniczyło w nim 24 uczniów z klas I – III. Nominacje i możliwość reprezentowania szkoły na Miejskim Konkursie Recytatorskim uzyskały 4 osoby:


- Aleksandra Skomra z kl. II c;
- Jakub Łojko z kl. II e;
- Julia Gwoździak z kl. III d;
- Dominika Dziemidowicz z kl. III d.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

17 stycznia 2011r. - www.ssp.zary.pl


BOŻE NARODZENIE 2010

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze i najbardziej polskie ze wszystkich naszych świąt. To czas, który daje ludziom poczucie ciągłości, który ocala w nas to, co mamy najlepsze, czas odradzania się dobrych i wielkich słów, przywracania ich właściwych znaczeń. Wówczas cichną spory, a ujawniają się serdeczne uczucia, zaś ciepło rodzinnego klimatu znajduje w tym momencie swój najlepszy i najszczerszy wyraz.
Pragniemy życzyć ciepłych, radosnych Świąt przy wigilijnym stole wśród bliskich i najserdeczniejszych sobie ludzi, miłości chroniącej od zimna ludzkie wnętrze, zadumy nad tajemnicą istnienia. A wszystko to w atmosferze uniesienia i niezwykłości.

Z okazji zbliżającego się 2011 ROKU nadziei na lepsze.

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Administracji i Obsługi


 

22 grudnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


WIGILIA SZKOLNA

W środę 22 grudnia na sali gimnastycznej odbyła się Wigilia. Złożyliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy oraz oglądnęliśmy jasełka, które przedstawiły klasy trzecie. Ten szczególny dzień postanowiliśmy spędzić razem, bo my się wszyscy lubimy.

 

22 grudnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


 

ŻARSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

W poniedziałek 20 grudnia 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się miejskie rozgrywki szachowe. Drużyna z nasze szkoły uzyskała najlepszy wynik, czyli I miejsce.
W skład zwycięskiej drużyny weszli:

Dominika Białek
Wołoch Oskar
Stepa Bruno
Mądrawski Krzysztof
Bzura Mateusz.Z waszego sukcesu bardzo się cieszymy i gratulujemy!

20 grudnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


GWIAZDKOWY TURNIEJ

W sobotę 18 grudnia odbył się „ Gwiazdowy Turniej Karate” pod patronatem Starosty Powiatu Żarskiego. W zawodach tych uczestniczył Hubert Kaczmarczyk z klasy I, który zajął I miejsce.

 

20 grudnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


II ŚWIĄTECZNY TURNIEJ

Po raz drugi klub sportowy „ Chromik” zorganizował turniej w mini-koszykówce. Naszą szkolną drużynę reprezentowali:

Chorobiński Michał
Faliński Mateusz
Stepa Bruno
Giełdon Jakub
Galicz Karol
Jasienowicz Mateusz
Korman Adrian
Bielak Miłosz
                                          Wołodźko Piotr
                                          Krzywonos Oskar.

Chłopcy zajęli II miejsce, jednocześnie Michał Chorobiński zdobył statuetkę dla najlepszego zawodnika.

 

20 grudnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


KOLĘDY I PASTORAŁKI

W piątek 17 grudnia odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury „VII Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek”. Naszą szkołę reprezentowały Emilka Krapa z klasy I oraz Ania Gielicz z klasy V. Emilka zdobyła I miejsce ,natomiast Ania otrzymała wyróżnienie. Obu dziewczynkom gratulujemy.

20 grudnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


ŚWIĘTA W MINIATURZE

Po raz kolejny Młodzieżowy Dom Kultury organizował konkurs plastyczny na projekt karty świątecznej. Justyna Nawrot oraz Julia Żabska zdobyły nagrody, Jasiu Augustyniak otrzymał wyróżnienie.

14 grudnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


TANIEC TOWARZYSKI

W Bogdańcu 12 grudnia odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, w którym to Klaudia Gerlach triumfowała wraz ze swoim partnerem zwycięstwo. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych zwycięstw.

 

 

 

 

12 grudnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


LUDZIE LISTY PISZĄ

W piątek 10 grudnia w Zielonej Górze odbyło się uroczyste wręczenie nagród Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Epistolarnej „ Ludzie listy piszą” . Laureatką IV edycji tego konkursu została Ania Rzeźniczak z klasy II c . Gratulujemy Aniu.

10 grudnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


MIKOŁAJKOWE PŁYWANIE

Dnia 6 grudnia nasi uczniowie brali udział w powiatowych zawodach organizowanych na basenie Wodnik. Oto ich wyniki :

I miejsce – Natalia Bielak (kl. II )
III miejsce- Jakub Patrzykąt (kl. II)
I miejsce – Piotr Saramaka ( kl . III)
II miejsce - Miłosz Bielak ( kl. III)
I miejsce – Julia Kuśnierz ( kl. IV)
II miejsce- Ola Kufel ( kl. IV)
I miejsce – Karolina Pieszak ( kl. V)
III miejsce – Magda Bubień ( kl. V)
II miejsce - Miłosz Bielak III

Z wyników zawodów jesteśmy bardzo dumni.

06 grudnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


ŚWIĘTO MATEMATYKI

20 listopada odbył się w Gimnazjum nr 2 miejski konkurs matematyczny. Jak co roku honorowym patronatem konkurs ten objął Burmistrz Miasta Żary. Naszą szkołę reprezentowali:
- Milena Jarlaczyk
- Justyna Łoboda
- Kamil Miszczak
- Damian Śniatecki
- Filip Jahn.
Zespołowo nasza drużyna zajęła I miejsce, indywidualnie I miejsce uzyskała Milena Jarlaczyk. Opiekunem grupy była mgr Marta Sztandera. Gratulujemy!

24 listopada 2010r. - www.ssp.zary.pl


PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 12 października odbyło się przyjęcie naszych „ maluchów” w poczet uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny, który rozpoczęły odśpiewaniem hymnu.


Dyrektor szkoły uroczyście pasował każde dziecko na ucznia . Po części oficjalnej pełnoprawni uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

 

19 października 2010r. - www.ssp.zary.pl


Z MYŚLIWYMI PO ŻARACH

Koło Łowieckie KNIAŹ z siedzibą w Warszawie od kilku lat aktywnie współpracuje z naszą szkołą, podejmując różnorodne inicjatywy na rzecz naszych uczniów.
Wspólnie realizujemy projekty edukacyjne. Koło Łowieckie Kniaź przeprowadziło w naszej szkole pogadanki na temat ochrony lasu i zwierząt w nim żyjących oraz myślistwa.
Koordynatorem naszych spotkań jest pan Waldemar Fidek – myśliwy.
Dzięki wielokrotnej gościnie w myśliwskim domku w Miłowicach i dzięki organizowanym dla uczniów spotkaniom plenerowym dzieci miały okazję zobaczyć nie tylko prawdziwe trofea myśliwskie, ale mogły zapoznać się ze strojem myśliwych i zwyczajami łowczych.
Ostatnim przedsięwzięciem zrealizowanym wraz z Kołem KNIAŹ było spotkanie 10.09. 2010 r. w ramach projektu „Śladami naszych małych stolic”, gdzie wspólnie z niemieckimi partnerami z Cottbus i polskimi uczestnikami projektu spacerowaliśmy po Żarach.
Współpraca naszej szkoły z Kołem Łowieckim KNIAŹ jest bardzo twórcza i owocna. Myśliwi zaprosili nas i naszych partnerów z Niemiec na wspólne grzybobranie.
 

28 września 2010r. - www.ssp.zary.pl


WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA

Aby nowy rok szkolny 2010/2011 upłynął nam przyjemnie, postanowiliśmy rozpocząć go wycieczką w Góry Opawskie. Uczestniczyły w niej klasy IV- VI. Nocowaliśmy w Głuchołazach. Zajęcia były tak zorganizowane, że niestety nie mogliśmy się nudzić. Oprócz wizyty w Jaskini Solnej, płukania złota, marszu z pochodniami był również rajd na Górę Chrobrego. Rajd rozpoczęliśmy od Parku Zdrojowego, gdzie przewodnik zwrócił uwagę na występowanie przedstawiciela rodziny storczykowatych- kruszczyka szerokolistnego. Dalej przeszliśmy do szczytu masywu Góry Chrobrego - Przedniej Kopy (495 m n.p.m.). Doszliśmy do stojącej w ciemnym świerkowym borze na Wiszących Skałach pseudogotyckiej Kaplicy Św. Anny, wybudowanej w 1908 roku. W tym pięknym miejscu zrobiliśmy sobie zdjęcie.

Kolejny przystanek wypadł nam przy nieczynnej sztolni byłej kopalni złota z XVI wieku. Była ona drążona wzdłuż żył kwarcowo-skaleniowych. Kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymaliśmy się przy źródełku o nazwie "Żegnalce", często odwiedzanym przez turystów. My również piliśmy z niego wodę. Każdy wieczór kończyliśmy dyskoteką. Trzy dni minęły bardzo szybko i w sobotnie popołudnie wróciliśmy do domu.

22 września 2010r. - www.ssp.zary.pl


ROK SZKOLNY 2010/2011

Niestety wakacje dobiegają końca. Zapraszamy Was drodzy nasi uczniowie na inaugurację nowego roku szkolnego, 1 września o godzinie 10.30. Czekamy na Was z niecierpliwością.
Nauczyciele
 

30 sierpnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


Z MYŚLIWYMI PO ŻARACH

Koło Łowieckie KNIAŹ z siedzibą w Warszawie od kilku lat aktywnie współpracuje z naszą szkołą, podejmując różnorodne inicjatywy na rzecz naszych uczniów.
Wspólnie realizujemy projekty edukacyjne. Koło Łowieckie Kniaź przeprowadziło w naszej szkole pogadanki na temat ochrony lasu i zwierząt w nim żyjących oraz myślistwa.
Koordynatorem naszych spotkań jest pan Waldemar Fidek – myśliwy.
Dzięki wielokrotnej gościnie w myśliwskim domku w Miłowicach i dzięki organizowanym dla uczniów spotkaniom plenerowym dzieci miały okazję zobaczyć nie tylko prawdziwe trofea myśliwskie, ale mogły zapoznać się ze strojem myśliwych i zwyczajami łowczych.
Ostatnim przedsięwzięciem zrealizowanym wraz z Kołem KNIAŹ było spotkanie 10.09. 2010 r. w ramach projektu „Śladami naszych małych stolic”, gdzie wspólnie z niemieckimi partnerami z Cottbus i polskimi uczestnikami projektu spacerowaliśmy po Żarach.
Współpraca naszej szkoły z Kołem Łowieckim KNIAŹ jest bardzo twórcza i owocna. Myśliwi zaprosili nas i naszych partnerów z Niemiec na wspólne grzybobranie.
 

28 września 2010r. - www.ssp.zary.pl


WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA

Aby nowy rok szkolny 2010/2011 upłynął nam przyjemnie, postanowiliśmy rozpocząć go wycieczką w Góry Opawskie. Uczestniczyły w niej klasy IV- VI. Nocowaliśmy w Głuchołazach. Zajęcia były tak zorganizowane, że niestety nie mogliśmy się nudzić. Oprócz wizyty w Jaskini Solnej, płukania złota, marszu z pochodniami był również rajd na Górę Chrobrego. Rajd rozpoczęliśmy od Parku Zdrojowego, gdzie przewodnik zwrócił uwagę na występowanie przedstawiciela rodziny storczykowatych- kruszczyka szerokolistnego. Dalej przeszliśmy do szczytu masywu Góry Chrobrego - Przedniej Kopy (495 m n.p.m.). Doszliśmy do stojącej w ciemnym świerkowym borze na Wiszących Skałach pseudogotyckiej Kaplicy Św. Anny, wybudowanej w 1908 roku. W tym pięknym miejscu zrobiliśmy sobie zdjęcie.

Kolejny przystanek wypadł nam przy nieczynnej sztolni byłej kopalni złota z XVI wieku. Była ona drążona wzdłuż żył kwarcowo-skaleniowych. Kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymaliśmy się przy źródełku o nazwie "Żegnalce", często odwiedzanym przez turystów. My również piliśmy z niego wodę. Każdy wieczór kończyliśmy dyskoteką. Trzy dni minęły bardzo szybko i w sobotnie popołudnie wróciliśmy do domu.

22 września 2010r. - www.ssp.zary.pl


ROK SZKOLNY 2010/2011

Niestety wakacje dobiegają końca. Zapraszamy Was drodzy nasi uczniowie na inaugurację nowego roku szkolnego, 1 września o godzinie 10.30. Czekamy na Was z niecierpliwością.
Nauczyciele
 

30 sierpnia 2010r. - www.ssp.zary.pl


 

 

 

 

Copyright ©  www.ssp.zary.pl - 2010. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.