[STRONA GŁÓWNA]

   

O SZKOLE

     
  Informacje o szkole  
  Dokumenty  
  Samorząd  
  Klasy  
  Zajęcia pozalekcyjne  
  Podręczniki  
  Galeria  
  W obiektywie  
  Multimedia  
     

OSIĄGNIĘCIA

     
  Wzorowi uczniowie  
  Sukcesy  
     

IMPREZY

     
  Kalendarz imprez  
  Zielona szkoła  
     

WSPÓŁPRACA SZKOŁY

     
  Projekty  
     

INNE

     
  Archiwum aktualności  
     
     


....::::  ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2011/2012  ::::....

 

FESTYN RODZINNY

15 czerwca o godz. 17.00 na boisku szkolnym odbył się Festyn Rodzinny. Na imprezę przyszli uczniowie z rodzicami, dziadkami i kolegami. Na wszystkich czekały atrakcje: malowanie twarzy, turniej szachowy, duża dmuchana zjeżdżalnia, strzelanie z pistoletu do balonów oraz pyszne przekąski z grilla, grochówka i wata cukrowa. Po zjedzeniu ciepłego posiłku każdy mógł zrelaksować się, słuchając piosenek przygotowanych przez uczniów, recytacji wierszy, a także gry na różnych instrumentach, tj. gitarze, keyboardzie, saksofonie. Atmosfera była rodzinna. Wszyscy świetnie się bawili.
Zgodnie stwierdziliśmy, że festyn był wspaniały!

 

03 lipca 2012r. - www.ssp.zary.pl


ZIELONA SZKOŁA 2012

27 maja wybraliśmy się na 5 dni na Zieloną Szkołę. Mieszkaliśmy w pensjonacie „Zbójnik”, który znajdował się we wiosce Murzasichle, położonej ok. 10 km od Zakopanego.
Podczas pobytu pojechaliśmy do Doliny Kościeliskiej, wybraliśmy się na spływ Dunajcem, spacerowaliśmy po Krupówkach zwiedzaliśmy Zakopane, wjechaliśmy na Gubałówkę kolejką linową, pływaliśmy w basenach termalnych i korzystaliśmy z jacuzzi w Bukowinie Tatrzańskiej, w końcu podziwialiśmy piękno gór z Kasprowego Wierchu, na który wjechaliśmy wagonikiem.
Czas w pensjonacie umilały nam dyskoteki, tańczyliśmy przy muzyce kapeli góralskiej, gry i zabawy sportowe oraz ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski.
Zgodnie stwierdzamy, że była to jedna z najfajniejszych wycieczek szkolnych. To ogromne przedsięwzięcie powiodło się dzięki naszemu wzorowemu zachowaniu i zaangażowaniu naszych nauczycieli.
Z niecierpliwością czekamy na kolejna Zieloną Szkołę!

 

02 lipca 2012r. - www.ssp.zary.pl


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012.
Godz. 9.00 - zakończenie roku dla klas IV - VI
Godz. 10.30 - zakończenie roku dla klas I - III

28 czerwca 2012r. - www.ssp.zary.pl


WIEM JAK UNIKNĄĆ POŻARU

5 czerwca 2012 r. w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Wiem jak uniknąć pożaru”. Nadesłano 812 prac plastycznych z całego województwa. W grupie klas I-III laureatką została Daria Sznajderowicz, w grupie IV-VI Klaudia Klinger. Obie dziewczynki zajęły II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

13 czerwca 2012r. - www.ssp.zary.pl


WYCIECZKA DO BOGUMIŁOWA

Klasa IIe 11 maja wyjechała do Bogumiłowa i Janikowa na lekcje w terenie. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania ze sztuką. Podziwialiśmy obrazy przedstawiające okoliczne lasy oraz żyjące w nich zwierzęta. Zajęcia z przyrody to spacer po łące, rozpoznawanie roślin łąkowych i poszukiwanie czterolistnej koniczyny. Do lasu pojechaliśmy obejrzeć stołówkę dla zwierząt. Panowie myśliwi pokazali nam lizawki i pozwolili rozsypać worek kukurydzy dla dzików. Dużą atrakcją był pokaz wozu strażackiego. Każdy mógł potrzymać wąż, z którego leciała woda albo piana. Przejażdżka bryczką pozwoliła nam podziwiać najbliższą okolicę. Wszyscy mogli również spróbować myśliwskiej grochówki lub usmażyć kiełbaskę w ognisku. Po tych atrakcjach zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. To były naprawdę ciekawe lekcje.
Dziękujemy panu Fengierowi oraz myśliwym z Koła „Cietrzew” za miłą wycieczkę.

 

25 maja 2012r. - www.ssp.zary.pl


BEZPIECZNE WAKACJE Z LUPO

15 maja 2012 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach odbył się turniej „Bezpieczne wakacje z LUPO”. W klasyfikacji ogólnej nasza uczennica Dominika Białek zajęła III miejsce. Były to eliminacje powiatowe XIII Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie. Rywalizacja uczniów szkół podstawowych dotyczyła wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznego zachowania i unikania zagrożeń, przemocy, przepisów przeciwpożarowych, odpowiedzialności prawnej nieletnich, uzależnienia, pierwszej pomocy przedlekarskiej, cyberprzestępczości oraz bezpieczeństwa na imprezach masowych.

21 maja 2012r. - www.ssp.zary.pl


Zapraszamy przyszłych uczniów przyjętych do klas pierwszych w roku szkolnym 2012/2013 na spotkanie, które odbędzie się 17 maja 2012 r. o godz. 17.00 w naszej szkole.

16 maja 2012r. - www.ssp.zary.pl1% W rocznym zeznaniu podatkowym PIT prosimy wpisać:
Stowarzyszenie Oświatowe w Żarach
- Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000096523

 


WESPÓŁ W ZESPÓŁ Z MATEMATYKĄ BEZ GRANIC

Uczniowie klasy 6c Społecznej Szkoły Podstawowej w latach 2009 - 2012 uczestniczyli w projekcie "Wespół w zespół z Matematyką bez Granic", realizowanym przez Polskie Towarzystwo Matematyczne. Zwieńczeniem projektu był udział w międzynarodowym konkursie matematycznym "Matematyka bez granic", który odbył się 16 marca.
Wśród 72 szkół z województwa lubuskiego, które brały udział w konkursie, uczniowie naszej szkoły zajęli 4 miejsce, a wśród żarskich podstawówek okazali się najlepsi. Gratulujemy młodym matematykom.
 

 

17 maja 2012r. - www.ssp.zary.pl


APEL Z OKAZJI 3 MAJA

27 kwietnia w naszej szkole miał miejsce apel z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość ta jest obchodzona w naszej szkole co roku. Gospodarzami apelu byli uczniowie klas 5a i 5b. Opiekunami tych klas były p. Magdalena Nisiewicz i p. Marta Sztandera, które przygotowywały cały występ.
Sala została na tę uroczystość specjalnie przygotowana. Nad naszymi głowami wisiały biało-czerwone flagi, za recytatorami stała sztaluga z patriotycznymi napisami.
Przed apelem uczniowie zrobili próbę generalną i przygotowali akcesoria - założyli biało-czerwone szarfy i wykonane przez p. Joannę Zduniak transparenty z napisem „POLSKA”.
Apel rozpoczął się o godzinie 8.50 w sali gimnastycznej. Najpierw wszyscy zaśpiewali hymn Polski. Później uczniowie recytowali pięknie patriotyczne wiersze. Dumnie wchodzili na środek, a reszta słuchała ich w ciszy. W międzyczasie zaśpiewali znaną wszystkim piosenkę „Witaj majowa jutrzenko”. Podkład muzyczny przygotował p. Krzysztof Stepek.
Atmosfera podczas uroczystości była bardzo patriotyczna. Wszystkim podobał się wystrój sali oraz pięknie recytowane przez uczniów wiersze. Uważam, że my uczniowie, młodzi Polacy - uczciliśmy ten ważny dzień z godnością.

 

27 kwietnia 2012r. - www.ssp.zary.pl


TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W czasie obchodów Tygodnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych konkursach i prezentacjach językowych. I tak uczniowie brali udział w konkursie o tytuł mistrza języka niemieckiego, w konkursie na karty obrazkowe, okładkę do podręcznika oraz piosenki obcojęzycznej. Uczniowie klasy III wystawili sztukę w języku niemieckim pt. „Alex bei der Schneekönigin”. Dzieci miały również okazję spróbować swoich sił w tłumaczeniu przysłów z języka niemieckiego i angielskiego na język polski. I świetnie sobie poradziły. Wzięliśmy również udział w ogólnopolskim projekcie promującym język niemiecki „Deutsch–Wagen–Tour”. Istotą tego projektu jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z lektorami, którzy prezentują wiele nowatorskich metod związanych z nauką tego języka i w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Lektor p. Małgorzata Ulrich-Kornacka, przeprowadziła z uczniami naszej szkoły dwie godziny zajęć i wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów. Uczniowie wykazali się zorganizowaniem i popisywali się umiejętnościami z języka niemieckiego. Utwierdzili się w przekonaniu, że nauka języka naszego zachodniego sąsiada jest przyjemna i bardzo przydatna.

 

27 kwietnia 2012r. - www.ssp.zary.pl


SPOTKANIE Z GRZEGORZEM KASDEPKE

24 kwietnia 2012 roku mieliśmy okazję spotkać się z niezwykłym człowiekiem. Do naszej szkoły przyjechał twórca dziecięcych książek, „ojciec” Kuby i Buby – bohaterów szkolnych lektur, Grzegorz Kasdepke. Pan Grzegorz opowiadał uczniom o swoich nowych pomysłach literackich, o tym, dlaczego został pisarzem i skąd czerpie swoje natchnienie. Okazało się, że nie tylko potrafi ciekawie przedstawiać rozmaite historie, ale ma także ogromne poczucie humoru i potrafi odpowiedzieć na każde, nawet najbardziej niespodziewane dziecięce pytanie. Zwieńczeniem tego spotkania była fotografia z pisarzem i , co najważniejsze, autograf z dedykacją.

 

24 kwietnia 2012r. - www.ssp.zary.pl


ZAWODY SZACHOWE

W dniu 26 marca br. uczniowie naszej szkoły w składzie:
- Dominika Białek,
- Bruno Stepa,
- Piotr Rynkiewicz,
- Oskar Wołoch,
- Kacper Dendewicz
wzięli udział w Finale Wojewódzkim w Szachach w Sulechowie. Nasi reprezentanci zajęli 4 miejsce.

24 kwietnia 2012r. - www.ssp.zary.pl


SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 18 kwietnia odbyły się zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Górce na szczeblu powiatowym . Naszą szkołę i miasto Żary reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:
- Magdalena Bubień,
- Zuzanna Żołądkowska,
- Karolina Pieszak,
- Julia Kowalewska,
- Dominika Białek,
- Julia Kuśnierz,
- Anna Gielicz,
- Julia Sołtysiak,
- Aleksandra Bugajak,
- Aleksandra Korkuś,
- Natalia Bielak.
Drużyna wywalczyła I miejsce i jednocześnie awans do zawodów wojewódzkich, w których to w sobotę (21 kwietnia) zajęła IV miejsce.

23 kwietnia 2012r. - www.ssp.zary.pl


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dnia 21 marca 2012 r. witaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W sali gimnastycznej śpiewaliśmy piosenki związane z wiosną, następnie każda klasa miała za zadanie przygotować symbol wiosny. O godzinie 11.00 utworzyliśmy barwny i wesoły korowód i udaliśmy się całą szkołą do parku w poszukiwaniu wiosny. W drodze wzbudzaliśmy zachwyt mijających nas ludzi naszymi kolorowymi przebraniami, wesołymi piosenkami i dowcipnymi hasłami, którymi przywoływaliśmy Wiosnę. I choć w tym dniu było szaro i pochmurno, to udało nam się zobaczyć oznaki zbliżającej się wiosny.
Odradzająca się przyroda napełniała nas optymizmem, a świat wydał się bardziej przyjazny i szczęśliwy. 

11 kwietnia 2012r. - www.ssp.zary.pl


REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI

9.02. i 10.02.2012 w „Lunie” w Żarach odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy szkolnego etapu: Natalia Gielicz, Michał Adamiak, Magdalena Dębska, Zuzanna Kopernicka. Laureatem konkursu został Michał Adamiak, wyróżnienie otrzymały: Natalia Gielicz i Zuzia Kopernicka. W kategorii klas IV-VI laureatką została Maja Massier, a wyróżnienia otrzymały: Anna Gielicz i Julia Kmiecik. Laureatom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

28 lutego 2012r. - www.ssp.zary.pl


ŻARSKA SPARTAKIADA W SZACHACH

W miesiącu grudniu odbyła się Żarska Spartakiada Szkół Podstawowych w szachach.
Nasza szkoła zajęła I miejsce w składzie:
1. Dominika Białek – 5A
2. Oskar Wołoch – 4A
3. Bruno Stepa – 5B
4. Piotr Rynkiewicz – 4B
i zdobyła awans do rozgrywek powiatowych.

03 lutego 2012r. - www.ssp.zary.pl


ALFIK MATEMATYCZNY

23 listopada odbył się konkurs „Alfik matematyczny”. W konkursie uczestniczyło 39362 uczniów z całej Polski. Franciszek Stepek zajął 1 miejsce w kraju i wraz ze swoim kolegą, Brunem Stepą (który zajął 21. miejsce w kraju, a 2. w województwie) wygrali tygodniowy pobyt na obozie wypoczynkowo-naukowym.
Bardzo dobrym wynikiem mogą pochwalić się Mikołaj Brzeziński (uczeń klasy VI – 2. w województwie) oraz Dominika Białek (uczennica klasy V – 4. w województwie).
Serdecznie gratulujemy!.

01 lutego 2012r. - www.ssp.zary.pl


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy następujące życzenia: zdziwienia kropli wody, że błyszczy kształtem i pokoju, którym Aniołowie ośnieżyli Ziemię; zadumy nad tajemnicą mocy; radości w bieli opływającej; nadziei zimowej ptaszyny na kruszynę chleba; jasności słońca, co rozprasza mroki; miłości chroniącej od zimna ludzkie wnętrze.
Taka jest bowiem miłość Dzieciątka z Betlejem.

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz
Pracownicy Administracji i Obsługi
 

22 grudnia 2011r. - www.ssp.zary.pl


ŚWIĘTA W MINIATURZE

Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem "Święta w Miniaturze" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury.
19 grudnia 2011r. odbył się wernisaż i uroczyste wręczenie nagród.
Laureatami zostały:
Anna Czekajło z klasy I d - nagroda
Aleksandra Kukuć z klasy IIe - nagroda
Agata Wojtalewicz z klasy IIe - wyróżnienie.
 

22 grudnia 2011r. - www.ssp.zary.pl


I MIEJSCE W MINI KOSZYKÓWCE

Dnia 15 grudnia br. na hali sportowej KS „Promień” odbyła się III edycja Świątecznego Turnieju klas czwartych w mini-koszykówce. W zawodach wzięło udział 5 szkół podstawowych z Żar. Po wielkich zmaganiach na boisku nasza szkolna drużyna zajęła I miejsce.
Skład zwycięskiej drużyny:
- Bielak Miłosz;
- Rynkiewicz Piotr;
- Fibich-Krawczyk Paweł;
- Wołodźko Piotr;
- Szala Dawid;
- Burnacki Kacper;
- Wiśniewski Sergiusz;
- Wołoch Oskar;
- Woźniak Jakub;
- oraz trener: Łukasz Poczynek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

22 grudnia 2011r. - www.ssp.zary.pl


PODZIĘKOWANIE

Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Społecznej Szkoły Podstawowej w Żarach maja zaszczyt złożyć serdeczne podziękowania Panu Waldemarowi Fidkowi oraz członkom Koła Łowieckiego Kniaź za owocną współpracę podczas realizacji cyklu projektów edukacyjnych „Śladami naszej kultury” w latach 2008-2011. Wdzięczni jesteśmy za przekazaną wiedzę, trud w organizację zajęć praktycznych, poświęcony czas, życzliwość i dobre słowo.

21 grudnia 2011r. - www.ssp.zary.pl


SPOTKANIE Z ZABYTKAMI

Tematem konkurs regionalnego organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury było "Spotkanie z zabytkami". Nagrodzeni zostali: Julia Nowakowska IVa, Ola Bugaj IVc, Oskar Wołoch IVa . Wyróżniono również: Sandrę Tomaszewską z IVa i Julię Rudnicką z IVa. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

20 grudnia 2011r. - www.ssp.zary.pl


TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

Turniej mikołajkowy był bardzo udany i dostarczył nam wiele rozrywki. Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej 6 grudnia. Imprezę przygotował i poprowadził p. Łukasz Poczynek.
Najpierw w zawodach wzięły udział klasy czwarte. Zwycięzcą została klasa 4a. Potem w zabawnych konkurencjach zmagali się uczniowie klas piątych. Wygrała klasa 5b. Miłą atmosferę turnieju stwarzała muzyka w wykonaniu p. Krzysztofa Stepka.
Klasy szóste rozegrały mecz piłki siatkowej. Po zaciętej i ambitnej walce zwyciężyła klasa 6c.
Po trzech godzinach zmęczeni, ale radośni i szczęśliwi rozeszliśmy się do klas. W rękach trzymaliśmy drobne upominki, które wcześniej dali nam dwaj bardzo rośli Mikołaje, którzy wpadli na krótko do naszej szkoły. Wszyscy na głowach mieliśmy czerwone czapeczki z dyndającymi małymi, białymi pomponami.
 

 

06 grudnia 2011r. - www.ssp.zary.pl


WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA PAWŁA SOCHY

Po raz drugi w historii naszej szkoły gościliśmy Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Pawła Sochę. Przybył do nas z pasterską wizytą 5 grudnia 2011 roku o godz. 14.00 w towarzystwie księdza dziekana Stanisława Pojnara, proboszcza parafii św. Józefa w Żarach. Spotkanie uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 6c.
Na zakończenie spotkania zaśpiewaliśmy pieśń pt. „Może daleko?”. Biskup nie ukrywał wzruszenia, kiedy nas słuchał.
Wizyta księdza biskupa była dla nas wielkim przeżyciem. Okazała się ciekawa i pouczająca, gdyż biskup Paweł Socha przekazał nam wiele interesujących informacji o życiu i funkcjonowaniu Kościoła, wierze, Chrystusie, człowieku.

 

05 grudnia 2011r. - www.ssp.zary.plŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Było pięknie, dostojnie i patriotycznie. Uroczysty apel z okazji 11. listopada, czyli Święta Niepodległości przygotowały klasy piąte pod kierunkiem p. Jolanty Lewandowskiej, p. Magdaleny Nisiewicz, p. Joanny Zduniak (odpowiedzialna za dekorację) oraz p. Krzysztofa Stepka.
Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by uczcić Święto Narodowe. Obejrzeliśmy inscenizację mającą charakter lekcji historii o rozbiorach Polski, odzyskaniu przez Nią niepodległości.
W patriotyczny nastrój wprowadziły nas wiersze z pasją recytowane przez koleżanki z 5a oraz pieśni legionowe, które śpiewaliśmy wszyscy i nauczyciele.

 

28 listopada 2011r. - www.ssp.zary.pl


PASOWANIE NA UCZNIA

20 października 2011 roku to dzień szczególny dla najmłodszych uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej. Po pierwszych tygodniach nauki, czasie spędzonym na poznawaniu nowych nauczycieli, kolegów, nadeszła chwila, kiedy to „pierwszaki” wypowiedziały ważne dla nich słowa: „będę dobrym uczniem”. Uroczystą przysięgę poprzedził program artystyczny. Były elementy pełne humoru, ale także te, skłaniające do refleksji. Najważniejsze, że dzieci, w otoczeniu swoich rodziców, dziadków i wychowawców, stanęły na wysokości zadania. Pokazały, że bardzo zależy im na tym, aby ich pobyt w szkole, był czasem poznawania nowego świata, w którym będzie czas na naukę, zabawę i zdobywanie nowych przyjaźni.

 

26 października 2011r. - www.ssp.zary.pl


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SSP

13 października 2011 r., w przeddzień tego święta, zwanego popularnie Dniem Nauczyciela, w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy drugiej, pod opieką pp. Anety Makowskiej i Ewy Żurek. Apel rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Julia Sołtysiak. Odczytała przepiękne życzenia dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników SSP. Następnie oddała głos drugoklasistom, którzy w galowych strojach znakomicie recytowali wiersze i śpiewali radośnie piosenki, uświetniając tym samym uroczystość. Pod koniec uroczystości na środek Sali zostali poproszeni nauczyciele i pracownicy, którym dzieci wręczyły olbrzymie, wielobarwne lizaki z wytłoczonymi kwiatami i dołączonymi serduszkami, na których zostały zapisane serdeczne życzenia. Napracowali się nasi drugoklasiści! Ale zadanie wykonali świetnie.
Wszystkim uczestnikom apelu podziękowała p. dyrektor Małgorzata Polakowska, życząc udanego, zdrowego i szczęśliwego roku szkolnego 2011/2012.

22 października 2011r. - www.ssp.zary.pl


20-LECIE SLO W MEDIACH

Jubileusz 20-lecia Społecznego Liceum Ogólnokształcącego uchwycony okiem kamery Gazety Regionalnej i TVP Gorzów Wielkopolski.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym.

[20 LAT SLO - GAZETA REGIONALNA]

[20 LAT SLO - TELEWIZJA POLSKA, TVP Gorzów Wlkp.]
 

10 października 2011r. - www.ssp.zary.pl


JESIENNA WYCIECZKA

Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych naszej szkoły wyjechali na trzydniową wycieczkę 29 września. Wyruszyliśmy autokarami o godz. 7.00. Celem wycieczki były okolice Wałbrzycha i szlaki w Górach Sowich. Zakwaterowaliśmy się we wsi o nazwie Sokolec w pensjonacie „Wisła”. Wieczorami usypiał mas szum strumyka, a rano cieszyliśmy oczy młodymi sarenkami bawiącymi się na górskiej polanie.
Pierwszego dania zwiedziliśmy trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce, czyli Zamek w Książu. Podziwialiśmy piękne komnaty, a na zewnątrz dziedzińce, parki i ogrody w stylu francuskim. Niemałe wrażenie zrobiły na nas piękne konie hodowane w stadninach Książa.
Po południu odwiedziliśmy stuletnią wałbrzyską Palmiarnię z niezwykłymi okazami tropikalnych roślin. Wdychaliśmy zapachy nieznanych kwiatów. Odurzeni powietrzem udaliśmy się do fantastycznej kawiarenki, która zauroczyła nas oryginalnym wnętrzem pełnym różnorodnych roślin, wśród których konsumowaliśmy pyszne napoje, lody, ciasta i inne desery. Wieczorem szaleliśmy na dyskotece, którą prowadziła z pasją pani dyrektor Małgorzata Polakowska.
Następnego ranka rześcy i wypoczęci, po zjedzeniu śniadania, ruszyliśmy na długą wyprawę w upalnym słońcu. Krajobrazy górskie oszołomiły nas. Wokół było pełno złotej polskiej jesieni, na polanach pasły się konie, krowy, owce i kozy. W pewnym momencie poczuliśmy się, jakbyśmy byli na wakacyjnej wędrówce. W końcu dotarliśmy do jej celu, którym był Podziemny Kompleks Osówka wybudowany w Górach Sowich.
Mroczne, zimne, surowe, długie betonowe korytarze przeniosły nas w odległe czasy II wojny światowej i jej tajemnice. Jedną z nich jest nadal niewyjaśnione do dziś niemieckie przedsięwzięcie „Riese” (niem. olbrzym). Po godzinnym zwiedzaniu „podziemnego miasta” z przyjemnością wyszliśmy na powierzchnię do słońca. Droga powrotna okazała się dla wielu z nas bardzo męcząca, dlatego pani dyrektor po obiedzie zarządziła godzinną ciszę. Z przyjemnością rozciągnęliśmy się na naszych łóżkach i odpoczywaliśmy. Kolację zjedliśmy na świeżym powietrzu przy ognisku. Piekliśmy kiełbaski i smakowaliśmy sałatkę z warzyw. Potem graliśmy w siatkówkę, piłkę nożną lub spacerowaliśmy i rozmawialiśmy. Do snu nie trzeba było nas zachęcać.
Kolejnego dnia wyspani (choć niektórzy z zakwasami) i w dobrych humorach spakowaliśmy bagaże i ruszyliśmy do domu. W drodze powrotnej obejrzeliśmy wielki obiekt z początku XX wieku, tj. tamę w Zagórzu Śląskim. Z jej korony rozciąga się piękny i niepowtarzalny widok na ziemię wałbrzyską. W Świdnicy zwiedziliśmy największy drewniany kościół w Europie, Kościół Pokoju, który może pomieścić 7500 ludzi (w tym 3000 miejsc siedzących). Zbudowano go bez jednego gwoździa!
Wreszcie doczekaliśmy tej najprzyjemniejszej chwili... KFC... no i się zaczęło...
Radośni, z pełnymi brzuszkami, ze szczęśliwymi minami wpadaliśmy w ramiona stęsknionych rodziców. Każde z nas myślało o tym, że wycieczka była udana i miało ochotę przedłużyć ją choćby o trzy kolejne dni!

 

11 października 2011r. - www.ssp.zary.pl


I TURNIEJ PIŁKARSKI MŁODY TALENT

Po raz pierwszy Fundacja Młody Talent zorganizowała w Grabiku rozgrywki piłkarskie dla drużyn piłkarskich ze szkół podstawowych. W skład naszej drużyny pod nazwą FC Społek weszli : Mikulski Łukasz, Helman Gabriel, Chorbiński Michał, Faliński Mateusz, Stepa Bruno, Galicz Karol, Giełdon Jakub, Bielak Miłosz, Sternt Jakub, Szkudlarek Dawid . Chłopcy zajęli I miejsce. Mecz ich obserwowali piłkarze z drużyny Śląsk Wrocław, a puchar wręczył znany piłkarz Sebastian Dudek.

04 października 2011r. - www.ssp.zary.pl


NOWY ROK SZKOLNY W SSP

1 września. Tego dnia pogoda była piękna. Na zalanym słońcem szkolnym placu apelowym spotkaliśmy się, by przywitać nowy rok szkolny 2011/2012. Apel rozpoczął się o godzinie 10.30. Uczestniczyli w nim uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Łukasz Mikulski, wydał komendę: „Do hymnu”. Potem przywitał wszystkich zebranych. Życzył nam powodzenia w nauce i dużo przyjemnych chwil w szkole. Następnie oddał głos panu dyrektorowi Wiktorowi Polakowskiemu, który oficjalnie rozpoczął rok szkolny. Dyrektor szczególnie serdecznie powitał pierwszoklasistów i ich rodziców. Z kolei pani dyrektor Małgorzata Polakowska przydzieliła poszczególnym klasom gabinety, do których udaliśmy się z wychowawcami. I od razu powiało nauką.

 

01 września 2011r. - www.ssp.zary.pl


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2011/2012

20 czerwca 2011r. - www.ssp.zary.pl


KANGUR MATEMATYCZNY

17 marca 2011 r. po raz dwudziesty w Polsce odbył się międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny". Jak co roku uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w te zawody. Możemy pochwalić się sporą grupą zwycięzców.

Wyróżnienia zdobyli:
- Łojko Jakub - kl. II;
- Wołoch Oskar - kl. III;
- Białek Dominika, Stepa Bruno, Stepek Franciszek - kl. IV;
- Brzeziński Mikołaj - kl. V.

Wynik bardzo dobry osiągnęła ucznennica klasy VI Milena Jarlaczyk.
Zdobywcom tych wyróżnień gratulujemy!
 

18 czerwca 2011r. - www.ssp.zary.pl


ZIELONA SZKOŁA 2011

O świcie, 22 maja, niemal wszyscy uczniowie klas 1-6 naszej szkoły oraz nauczyciele wyruszyli na Zieloną Szkołę do Sztutowa będącego częścią Żuław Wiślanych.
Podróż trwała cały dzień. Przyjechaliśmy do przepięknego ośrodka wypoczynkowego, w którym zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy posiłek. Podobały się nam pokoje i ich wyposażenie, piękny zielony teren oraz niewielki kryty basen. 

[WIĘCEJ]

 

17 czerwca 2011r. - www.ssp.zary.pl


FESTYN RODZINNY W SSP ŻARY

Jak co roku, na początku czerwca, trzeciego dnia tego miesiąca odbył się Festyn Rodzinny, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1-6, ich rodzice, babcie, dziadkowie, rodzeństwo oraz wszyscy nauczyciele wraz z dyrekcją.
Panował trzydziestostopniowy upał, grała głośna, ale miła dla ucha muzyka. Dzieci bawiły się, a ich rodziny przy stolikach w namiotach albo pod gołym niebem raczyły się smakołykami i napojami, które oferowały różne stoiska obsługiwane przez nauczycieli.
Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyła się loteria fantowa. Każdy los wygrywał: od ołówka po wielkiego pluszowego misia. Z radością i podnieceniem przywitano możliwość strzelania z wiatrówki do balonów i tarczy. Żaden chłopiec nie chciał przepuścić takiej gratki, a i dziewczynki też chętnie strzelały. One również z przyjemnością fundowały sobie profesjonalnie wykonane kolorowe makijaże.
W sali gimnastycznej można było obejrzeć tańce towarzyskie, a na placu szkolnym wysłuchać koncertu piosenki dziecięcej w wykonaniu uczniów i uczennic szkoły. Atrakcją nad atrakcjami stał się przyjazd wozu strażackiego. Strażacy puścili z sikawek strumienie wody, a dzieci zmęczone upałem, spragnione chłodu z radością wbiegały pod fontannę wody. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyło się stoisko z popcornem i watą cukrową, które przygotowali i obsługiwali niestrudzenie państwo Andruszkiewiczowie.
Festyn trwał od godziny 16.00 do 20.00. Pozwolił zintegrować się jego uczestnikom, którzy bawili się świetnie i w znakomitych humorach rozeszli się do domów.

 

17 czerwca 2011r. - www.ssp.zary.pl


DZIECIĘCY FESTYN REKREACYJNO-SPORTOWY

8 czerwca 2011 r. o godzinie 10.00 rano rozpoczął się w szkole festyn dziecięcy. Przynieśliśmy koce, talerzyki, kubki. Następnie klasami wraz ze swoimi wychowawcami zajęliśmy miejsca na zielonym terenie przy szkole. Piknikowaliśmy, słuchaliśmy muzyki, podczas gdy pani dyrektor Małgorzata Polakowska grillowała kiełbaski, karkówkę, skrzydełka i co tam tylko sobie każdy zamarzył. Śpiewaliśmy i graliśmy. Wkrótce każda klasa zaczęła odbierać poczęstunek z grilla. Nikt nie został pominięty. W międzyczasie, w sali gimnastycznej, trwały rozgrywki sportowe.
Dzień był duszny i upalny. Nagle błysnęło, zagrzmiało i zanim się obejrzeliśmy, lunął rzęsisty deszcz. W jednej sekundzie zniknęliśmy w budynku szkolnym niczym kamfora. Tylko dzielna pani dyrektor dalej stała przy grillu, mimo że przemokła do suchej nitki. Kiedy deszcz ustał i wyszło słońce, pani Polakowska stwierdziła: „Jak szybko zmokłam, tak szybko wyschnę” –i zabrała się do pieczenia chleba, który posmarowany keczupem lub musztardą stał się prawdziwym przebojem festynu. Zjedliśmy tyle, ile chcieliśmy, czyli… dwadzieścia dużych bochnów chleba.
To była naprawdę udana impreza. O 13.30 z pełnymi brzuszkami, uśmiechniętymi twarzami udaliśmy się do domów. Dobrej zabawie nawet burza nie przeszkodzi. 

 

08 czerwca 2011r. - www.ssp.zary.pl


SPOTKANIE Z PISARKĄ

Dnia 12 maja 2011r. do naszej szkoły zaprosiliśmy pisarkę Katarzynę Zychlę w ramach "Tygodnia Bibliotek". W spotkaniu autorskim uczestniczyły klasy I-III. Pani Zychla czytała dzieciom swoje wiersze i opowiadania, przeprowadziła konkursy i zabawy związane z jej książkami oraz odpowiadała na pytania dotyczące powstawania jej książek. Na koniec można było nabyć książki p. Zychli z autografem. Korzystając z okazji, nasi uczniowie zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej otrzymując pamiątkowe dyplomy. 

19 maja 2011r. - www.ssp.zary.pl


 

  

 

 

 

Copyright ©  www.ssp.zary.pl - 2010. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.