[STRONA GŁÓWNA]

   

O SZKOLE

     
  Informacje o szkole  
  Dokumenty  
  Samorząd  
  Klasy  
  Zajęcia pozalekcyjne  
  Podręczniki  
  Galeria  
  W obiektywie  
  Multimedia  
     

OSIĄGNIĘCIA

     
  Wzorowi uczniowie  
  Sukcesy  
     

IMPREZY

     
  Kalendarz imprez  
  Zielona szkoła  
     

WSPÓŁPRACA SZKOŁY

     
  Projekty  
     

INNE

     
  Archiwum aktualności  
     
     


....::::  ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2012/2013  ::::....

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

28 czerwca o godzinie 9.00 odbył się uroczysty apel kończący rok szkolny 2012/2013. Pan dyrektor życzył nam zdrowych i bezpiecznych wakacji, następnie krótko podsumował miniony rok szkolny i wręczył nagrody wzorowym uczniom, wśród których tytuł Prymusa Szkoły otrzymała Julia Kondracka, a odznaki Wzorowego Ucznia otrzymali Aleksandra Eliasz-Przygoda oraz Franciszek Stepek. Tradycyjnie pojawiły się łzy wzruszenia z powodu odejścia szóstoklasistów, których pożegnaliśmy wakacyjną piosenką.


 

28 czerwca 2013r. - www.ssp.zary.pl


SPRAWOZDANIE Z GALI WRĘCZENIA NAGRÓD UCZNIOM PRZEZ BURMISTRZA ŻAR

25 czerwca uczniowie ze wszystkich szkół z naszego miasta, którzy mieli w tym roku szkolnym osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu i sztuki zostali zaproszeni na uroczyste wręczenia nagród w Żarskim Domu Kultury. Z naszej szkoły uczestniczyli laureaci konkursów przedmiotowych oraz uczniowie klasy 6b. Zdobyli drugie miejsce w ogólnopolskim klasowym konkursie „Matematyka bez granic”. Nagrody oraz dyplomy wręczył nam burmistrz, Wacław Maciuszonek. Było to dla nas ogromne wyróżnienie.
Czuliśmy się bohaterami uroczystości. Doceniono nasze wysiłki i osiągnięcia w nauce. Byliśmy dumni, że mogliśmy tak licznie reprezentować naszą szkołę.

25 czerwca 2013r. - www.ssp.zary.pl


BAL SZÓSTOKLASISTÓW

19 czerwca w naszej szkole odbyła się impreza- Bal Szóstoklasistów. Po raz ostatni wszyscy uczniowie szóstych klas wraz z dyrekcją oraz nauczycielami spotkali się, by bawić się, kończąc naukę w murach Społecznej Szkoły Podstawowej.
W tym ważnym dla nas dniu przygotowaliśmy krótkie podziękowanie dla nauczycieli i wychowawców. Wyraziliśmy swoją wdzięczność za poświęcony czas, trud oraz pracę włożoną w naszą edukację.
W przemówieniu Pan Dyrektor wytłumaczył nam, że skończył się pewien ważny etap w naszym życiu, a teraz rozpoczniemy nowy w gimnazjum. Życzył nam sukcesów w nauce, a póki co udanej zabawy w gronie przyjaciół.
Gdy didżej puścił pierwszą piosenkę, nikogo nie trzeba było prosić do tańca. W przerwach piliśmy i jedliśmy ciepłe i zimne przekąski, owoce.
W tym dniu niewątpliwie poczuliśmy się wyjątkowo. Taneczne szaleństwo trwało do późnego wieczora. Niestety, gdy wybiła godzina 23.00 zabawa dobiegła końca. Zrobiło nam się trochę smutno, jednak na samo wspomnienie Balu u każdego pojawiał się uśmiech na twarzy.


 

19 czerwca 2013r. - www.ssp.zary.pl


ROKITNO

17 czerwca w ramach rekolekcji zorganizowany został wyjazd do Rokitna i sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.
Brali w nim udział uczniowie klas IV-VI. Po przyjeździe uczestniczyliśmy w mszy świętej , by później podziwiać kolekcję papieską i wiele cennych sakramentów zgromadzonych w muzeum na terenie sanktuarium. Podziwialiśmy też przepiękne ogrody . Na koniec ksiądz proboszcz zafundował nam wyśmienite lody.
Ten dzień był niezwykłym przeżyciem dla nas i naszych wychowawców.

17 czerwca 2013r. - www.ssp.zary.pl


MATEMATYKA BEZ GRANIC

10 czerwca 2013 roku na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się uroczyste podsumowanie Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez granic". Konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Na całym świecie uczestniczą w nim całe klasy, które tego samego dnia rozwiązują te same zestawy zadań matematycznych (częściowo w języku obcym). Zadania są opracowane przez międzynarodowy komitet w Strasburgu.
Uczniowie klasy VI b ze Społecznej Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem nauczycielki Marty Sztandery, zdobyli w tym konkursie I miejsce w naszym regionie (województwo lubuskie i zachodnio - pomorskie) oraz drugie miejsce w Polsce. Gratulujemy im tak rewelacyjnych wyników.

10 czerwca 2013r. - www.ssp.zary.pl


ZIELONA SZKOŁA W USTCE

26 maja wyjechaliśmy na naszą ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę. Z samego rana gotowi do podróży stawiliśmy się na zbiórce. Zapakowaliśmy walizki do autobusów, pożegnaliśmy się z rodzicami i wyruszyliśmy nad wybrzeże Bałtyku. Podróż była długa, jednak wszystkim minęła szybko i przyjemnie. Do ośrodka dotarliśmy późnym popołudniem.
Ośrodek położony był przy samym zejściu do morza. Młodsze dzieci mieszkały w dużym pensjonacie, starsze w murowanych, dwupokojowych domkach. Mieliśmy do dyspozycji boisko i plac zabaw. Dzięki wszystkim zaplanowanym atrakcjom nie było mowy o nudzie.
Byliśmy w parku wodnym w Redzikowie. Pływaliśmy, szaleliśmy na zjeżdżalniach i walczyliśmy z żywiołem w „dzikiej rzece”. Świetnie się bawiliśmy.
Dzięki Zielonej Szkole dowiedzieliśmy się czegoś więcej o otaczającej nas przyrodzie i osobliwościach natury. Najciekawszą wycieczką był spacer po ruchomych, piaszczystych wydmach w Słowińskim Parku Narodowym. Zachwyciła nas forma terenu i piękne krajobrazy „polskiej pustyni”.
Innego dnia poznaliśmy uroki nadmorskiego lasu. Wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na wycieczkę. Mieliśmy okazję wysłuchać miejscowych legend i zobaczyć związane z nimi miejsca. Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie bunkrów wojskowych. Wysłuchaliśmy ciekawej lekcji historii i na chwilę przenieśliśmy się w czasy II wojny światowej.
Później uczestniczyliśmy w warsztatach rzemieślniczych. Mogliśmy ulepić naczynie z gliny i następnie wypalić je w ognisku. Projektowaliśmy piękne, pamiątkowe obrazki wykonywane na małych kawałkach drewna. Na koniec uczyliśmy się strzelania z łuku pod czujnym okiem mistrzów tej dziedziny. Każdy mógł tutaj wykazać się swoim talentem zarówno artystycznym, jak i sportowym.
Kolejną atrakcją był wyjazd do pasieki „Mała Barć” w Krzemienicy. Właścicielka opowiedziała nam ciekawostki pszczołach. Poznaliśmy budowę ula i mogliśmy zobaczyć go z bliska od wewnątrz, ponieważ był oszklony. Zrobiło to na nas niemałe wrażenie. Na Konic tej wizyty kupiliśmy pamiątki z wosku i miód.
Ostatnią atrakcją był rejs dużym, drewnianym statkiem pirackim po falach Bałtyku.
Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. W piątek rano po śniadaniu czekały już na nas autobusy gotowe do drogi powrotnej. Żegnaj przygodo!!!


 

26 maja 2013r. - www.ssp.zary.pl


TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w kwietniu 2013 roku mieliśmy Tydzień Języków Obcych. I tak w poniedziałek był Dzień Młodego Tłumacza.
W kolejnych dniach wykonywaliśmy plakaty przedstawiające kraje niemiecko-, angielsko- i francuskojęzyczne. Następnie przygotowywaliśmy się do ich prezentacji.
Uczniowie klas młodszych ilustrowali baśniowe światy Walta Disneya i braci Grimm oraz uczestniczyli w trwającym od stycznia konkursie „Warto uczyć się języka niemieckiego”. Natomiast w klasach starszych trwała rywalizacja o tytuł mistrza języka niemieckiego w konkursie „Deutschmeister”.
Kolejnym etapem naszych zmagań językowych był konkurs pt. „Mam talent”. Sprawdzaliśmy swoje umiejętności artystyczne (śpiew, recytacja) w językach obcych.
Zwieńczeniem Tygodnia Języków Obcych były warsztaty „Deutchmeister Tour” - ogólnopolskiej akcji promującej język niemiecki. Obecna była lektorka Instytutu Goethego z Wrocławia.
Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę „Wir und unsere Stadt Żary” oraz obejrzeliśmy film o naszym mieście, który został nakręcony przez kolegów i koleżanki z klasy 6c przy współpracy wolontariuszki z Kilonii, p. Alicji.
Wszystkim dziękujemy z zaangażowanie.


 

16 maja 2013r. - www.ssp.zary.pl


ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Uczniowie klas czwartych przygotowali uroczysty apel dla wszystkich koleżanek i kolegów z okazji rocznicy święta 3 Maja. Zaprezentowali ciekawy program artystyczny, ukazujący krótką historię ustanowienia Konstytucji 3 maja. Temat potraktowali poważnie, z wyczuciem i odrobiną humoru.
Czwartoklasiści zebrali gromkie brawa, gdyż przedstawienie wszystkim się podobało.
Apel zakończyliśmy pięknym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, naszego hymnu narodowego.


 

10 maja 2013r. - www.ssp.zary.pl


LUBUSKI KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

25 marca w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Moje marzenie”. Tytuł Laureata konkursu otrzymało 16 uczniów województwa lubuskiego, w tym dwie nasze uczennice: Jagoda Pieszak z kl. 2j oraz Zuzanna Słowikowska z kl. 5a. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pamięci flash, które wręczyła pani dyrektor CKiE Dorota Polaczek. Gratulujemy!


 

25 marca 2013r. - www.ssp.zary.pl


GALA WRĘCZENIA NAGRÓD LAUREATOM KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

22 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursów przedmiotowych z województwa lubuskiego. Laureaci SSP pojechali pod opieką pani dyrektor Małgorzaty Polakowskiej. Naszą szkołę reprezentowali:
- Julia Kondracka - laureatka konkursu z przyrody, matematyki i języka polskiego,
- Franciszek Stepek - laureat konkursu z matematyki i przyrody,
- Dominika Białek, Aleksandra Eliasz-Przygoda, Jakub Ziegenlaub - laureaci konkursu historycznego,
- Bruno Stepa - laureat konkursu z matematyki.
Na początku wysłuchaliśmy wierszy recytowanych przez uczennice z Zielonej Góry. Występ nagrodziliśmy gromkimi brawami, gdyż bardzo nam się spodobał. Po tak refleksyjnym wstępie kolejno wyczytywano laureatów konkursów przedmiotowych. Każdy uczeń otrzymał nagrodę książkową, zaświadczenie i gratulacje od wicekuratora oświaty, Radosława Wróblewskiego. Czuliśmy się wyjątkowo, wychodząc na środek auli w obecności wszystkich zgromadzonych przedstawicieli Kuratorium, nauczycieli oraz kolegów i koleżanek. Po wręczeniu nagród przyszła chwili na nagrody dla nauczycieli, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do konkursów. Następnie ogłoszono ranking szkół, które miały największą liczbę laureatów w województwie. Nasza szkoła zajęła drugie miejsce!
Na zakończenie gali uczennica z Zielonej Góry zaśpiewała piosenkę. Po jej występie wszyscy jeszcze raz pogratulowaliśmy sobie, oglądając otrzymane nagrody książkowe.


 

22 marca 2013r. - www.ssp.zary.pl


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

Piękną mamy zimę tej wiosny! Na dworze krajobraz zimowy. Brrr… jak mroźno! GDZIE JESTEŚ PANI WIOSNO?! Dzisiaj 21 marca. W szkole obchodziliśmy Twoje święto. Wiosenna impreza odbyła się w sali gimnastycznej. Głównym prowadzącym został klaun w kolorowym, zabawnym stroju. Wszyscy zastanawialiśmy się, kto jest w tym przebraniu. Może pan Stepek? Klaun zorganizował nam wiele ciekawych konkurencji. Było mnóstwo śmiechu i dużo zabawy. Pierwsza konkurencja dotyczyła głównie chłopców. Mieli szansę ustanowić rekord w odbijaniu piłeczki pingpongowej. Najlepszy wynik osiągnął Mateusz Faliński. Nikt nie był w stanie go pokonać, chociaż kilka osób walczyło do ostatniej minuty. Następna dyscyplina to najdłuższe zaśpiewanie dźwięku na jednym oddechu. Szybko wyłoniliśmy zwycięzcę. Został nim Bruno Stepa. Wyśpiewywał melodię przez 34 sekundy. Kolejny konkurs dotyczył największej stopy wśród uczniów. Nie trzeba było długo szukać jej posiadacza. Okazał się nim Michał Kostro. Indianie na pewno nazwaliby go Wielką Stopą. Pod koniec imprezy ogłoszono wyniki wszystkich konkursów. Później śpiewaliśmy zabawne piosenki zachęcające do przyjścia Pani Wiosny. Nasz śpiew był bardzo wesoły i głośny. W sali zrobiło się naprawdę ciepło i słonecznie, na chwilę zapomnieliśmy o białej zimie panującej za oknem. Nie topiliśmy Marzanny i może dlatego jeszcze nam panuje.


 

21 marca 2013r. - www.ssp.zary.pl


TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

20 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Żarach odbył się etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas zawodów zostały przeprowadzone testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie uczestnicy wykonywali zadania praktyczne z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznej jazdy w miasteczku rowerowym i na torze przeszkód. Reprezentacja naszej szkoły (startująca po raz pierwszy) w składzie: Dominika Białek, Michał Kostro i Michał Chorbiński zajęła 2. miejsce. Gratulujemy!

 


 

20 marca 2013r. - www.ssp.zary.pl


SREBRNY MEDAL W LUBUSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY
W SZACHACH

Reprezentanci szkolnej drużyny szachowej w składzie: Oskar Wołoch, Bruno Stepa, Piotr Rynkiewicz, Dominika Białek, Kacper Dendewicz wywalczyli srebrny medal w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii szachy. Finał odbył się w Sulechowie. W zawodach wystartowało 21 najlepszych zespołów z całego województwa.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

18 marca 2013r. - www.ssp.zary.pl


FRANCUSKIE ZWYCIĘSTWO!

I i II miejsce zajęły Helena Sufin, Weronika Moskwa i Julia Żabska w konkursie „Legendy i bajki krajów frankofońskich” organizowanego w ramach Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu. Uczennice stworzyły prace plastyczne na temat wybranej przez siebie legendy frankofońskiej. Praca „Manneken Pis” Heleny Sufin i Weroniki Moskwy (Legenda o siusiającym chłopcu - Belgia) znalazła się na I miejscu. Praca Julii Żabskiej „La légende de la baie Ha-Long” (legenda o powstaniu zatoki Ha-Long i wężu morskim) – Wietnam) otrzymała II miejsce. Na zdjęciu jest także praca Ani Rzeźniczak „Bajka o wężu i żabie” Madagaskar.

[WIĘCEJ]

19 marca 2013r. - www.ssp.zary.pl


KLUB OBROŃCÓW PLANETY

Nasza szkoła przystąpiła do ekologicznej akcji zorganizowanej przez Klub Obrońców Planety. Akcja miała na celu zbiórkę płyt CD/DVD, które zostaną poddane recyklingowi. Przez 3 miesiące wszyscy gromadzili w swoich klasach płyty, oprócz uczniów i nauczycieli w akcję włączyli się również rodzice. Możemy być dumni, ponieważ szkoła zgromadziła 6105 płyt. Podsumowanie akcji miało miejsce podczas szkolnego apelu. Tytuł Eko-Klasy otrzymała klasa III E, która uzbierała 1663 płyty. Pan Dyrektor wręczył uczniom dyplomy i słodkie upominki. Na wyróżnienie zasłużyły również klasy: IV C - 1114 płyt, IIIA - 1051, IV A - 588,IC-495, VI C - 466.

14 marca 2013r. - www.ssp.zary.pl


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

4 i 5 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wśród recytatorów królowały wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima, M. Konopnickiej, D. Gellnerowej oraz J. Kerna. Szczególnie ciepło oklaskiwani byli nasi najmłodsi koledzy z klas I. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Spośród licznej grupy uczestników nominowano 8 laureatów, którzy będą reprezentowali szkołę w miejskich eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Należą do nich: Wiktoria Guszpit z kl. I, Michał Adamiak z kl. II, Wiktoria Tecław z kl. II, Daria Sznajderowicz z kl. III, Michał Kostro z kl. V, Dominika Kowal z kl. VI, Julia Kmiecik z kl. VI, Karolina Gruca z kl. VI.
1 marca w Żarach odbyły się powiatowe eliminacje do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureatkami zostały - Daria Sznajderowicz z kl. III E oraz Julia Kmiecik z kl. VI B. Trzymamy kciuki za nasze uczennice i życzymy kolejnych sukcesów.

 

09 marca 2013r. - www.ssp.zary.pl


SPOTKANIE Z PISARKĄ

W środę 6 lutego 2013 r. odwiedziła naszą szkołę twórczyni książek dla dzieci i młodzieży Ewa Nowak. Pani Ewa z wielką pasją i humorem opowiadała o swoich literackich inspiracjach, nietuzinkowych bohaterach i problemach, z którymi mogą identyfikować się młodzi czytelnicy. A co najważniejsze, sprzedała cudowny sposób na piątki i szóstki po prostu trzeba czytać książki. I chyba zadziałało, bo wszyscy uczniowie chcieli od razu zdobyć książkę tej wspaniałej pisarki.

 

16 lutego 2013r. - www.ssp.zary.pl


DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

Niech żyje impreza…! To co działo się na ostatniej dyskotece, jest nie do opisania! Sala gimnastyczna oczarowała nas swoim wystrojem. Udekorowano ją balonami i lampkami. Wszędzie było widać kolorowe smugi światła. Prawdziwy ,,odlot”!
Tańczyliśmy w rytm najpopularniejszych zagranicznych hitów. Nawet nauczyciele dali się porwać na parkiet. Najbardziej zachwyciła nas Pani Jola, która tańczyła lepiej niż niejeden zawodowy tancerz!
Wszystkie dziewczyny ubrane były w kolorowe, świecące kreacje. Chłopcy też świetnie się przygotowali! Włosy na żel, koszule… Najciekawszy strój miał jeden czwartoklasista, przebrany za zielonego smoka – czyżby pomylił imprezy?
Na koniec zabawy odbył się konkurs taneczny. Podzielono nas na cztery grupy ze względu na kolor włosów: blondynki i szatynki oraz blondynów i brunetów. Każda grupa musiała zaprezentować swój taniec. Wtedy pokazaliśmy, na co nas stać! Wyboru zwycięzców dokonał Pan Łukasz.
Szatynki wygrały razem z brunetami. Myślę, że był to sprawiedliwy werdykt. Podczas wszystkich występów śmialiśmy się do rozpuku. Nagle… wybiła godzina 21.00 i czas było wracać do domu. Dawno nie bawiliśmy się tak dobrze!
 

 

31 stycznia 2013r. - www.ssp.zary.plNAGRODA I WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PLASTYCZNYM

10 stycznia 2013r. odbyło się podsumowanie Ekologicznego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Troszczę się o czystość swojego środowiska - Żary moje piękne, czyste miasto”. Organizatorami konkursu był Burmistrz Żar oraz Straż Miejska. Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce w sali konferencyjnej Żarskiego Ratusza.
I nagrodę w kategorii klas III otrzymała Emilia Krapa.
Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Rola, Zuzanna Kopernicka, Wojciech Górniewicz, Daria Sznajderowicz, Agata Wojtalewicz, Maksymilian Krasowski oraz Dominika Listopadzka.

 

22 stycznia 2013r. - www.ssp.zary.pl


Niech magia Świąt Bożego Narodzenia
wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni,
a blask gwiazd przypomina,
że czasem wystarczy tylko wypowiedzieć życzenie

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Administracji i Obsługi

22 grudnia 2012r. - www.ssp.zary.pl


JASEŁKA

Świąteczny nastrój w naszej szkole panował przez cały tydzień. Rozpoczął się kiermaszem świątecznym, na którym mogliśmy podziwiać prace wykonane przez uczniów naszej szkoły. Z tej okazji został ogłoszony „Konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”, w którym pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy I c Laura Krasowska.
W czwartek 21 grudnia uczniowie klas trzecich zaprezentowali przedstawienie jasełkowe, podczas którego wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie naszych koleżanek i kolegów przygotowanych przez p. Krzysztofa Stepka.
W piątek odbyły się klasowe Wigilie, które uczniowie spędzili ze swoimi wychowawcami. Następnie na wspólne kolędowanie zaprosiła nas p. Dyrektor, która w imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

 

22 grudnia 2012r. - www.ssp.zary.pl


DZIEŃ PIOSENKI NIEMIECKIEJ

13 grudnia w szkole odbył się konkurs piosenki niemieckiej. Każda klasa miała okazję zaśpiewać wybrany przez siebie utwór. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do występów. Niektórzy z nas poprzebierali się w kreacje zgodne z tematyką piosenki i pokazali wymyślony przez siebie układ taneczny. Wszystkie te wyczyny obserwowało jury, które po ostatnim występie udało się na obrady, by później ogłosić werdykt. Zwyciężyła klasa 6b, która pokazała nam swoje zdolności taneczne i najlepiej zaśpiewała piosenkę w języku niemieckim.
Impreza się udała. Mogliśmy bawić się i jednocześnie uczyć języka niemieckiego. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, oczywiście dzięki naszym pomysłowym nauczycielom.

 

20 grudnia 2012r. - www.ssp.zary.pl


TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

W mikołajki w naszej szkole odbył się turniej pionów. Uczniowie klas czwartych i piątych brali udział w trudnych i zabawnych konkurencjach. Musieli popisać się kondycją, zręcznością i szybkością. Nie było przegranych – każdy miał okazję zdobyć miejsce na podium. Młodsze klasy głośno dopingowały swoich starszych kolegów.
Po ciężkich zmaganiach uczniów klas czwartych i piątych do akcji wkroczyli szóstoklasiści. Rozpoczął się turniej siatkówki. Młodsze klasy kibicowały swoim faworytom. Szybko okazało się, że klasa 6b nie ma sobie równych. Ostatecznie zajęła 1. miejsce.
W trakcie imprezy panowała wspaniała atmosfera. Wszyscy wesoło podrygiwaliśmy w rytm puszczanej muzyki i słuchaliśmy zabawnych komentarzy naszych komentatorów. Emocje towarzyszyły nam do samego końca.

 

20 grudnia 2012r. - www.ssp.zary.pl


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

30 listopada 2012r. w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników. Pasowanie zostało poprzedzone krótką rozmową z przyszłymi czytelnikami, której celem było wyjaśnienie dzieciom konieczności szanowania książek oraz przestrzegania regulaminu biblioteki. Dzięki pogawędce uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o książki, zachowywać się w bibliotece oraz jak korzystać ze zbiorów.
Po wypowiedzeniu tekstu ślubowania każdy uczeń został pasowany na czytelnika. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia nowy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodycze. Włączenie pierwszoklasistów w poczet użytkowników biblioteki szkolnej jest bardzo ważne, gdyż m.in. doskonalą techniki czytania, poszerzają wiedzę, korzystając ze zbiorów bibliotecznych.

 

13 grudnia 2012r. - www.ssp.zary.pl


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

29 listopada w szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas czwartych, piątych i szóstych.
Sala gimnastyczna była ozdobiona świecącymi kulami dyskotekowymi. Didżej puszczał najnowsze hity. Co chwilę można było usłyszeć różne dedykacje. Hit koreańskiego rapera pt. „Gangman Style” najbardziej przypadł nam do gustu. Nie było osoby, która nie zatańczyłaby słynnego tańca. W przerwach chodziliśmy na mały poczęstunek.
Pod koniec dyskoteki didżej zorganizował nam kilka zabawnych konkursów. Chłopcy musieli zaprezentować dziewczynom swoje zdolności na parkiecie. Każdy został nagrodzony głośnymi okrzykami swoich najwierniejszych fanek. Pojedynek był bardzo wyrównany. Później role się odwróciły. To dziewczyny musiały zrobić wrażenie na chłopakach. W następnej konkurencji zamieniliśmy się w „krasnale” i przyjmowaliśmy różne pozy według wskazówek didżeja. Wyglądaliśmy komicznie! Szeroki uśmiech długo gościł na naszych twarzach. Do zabawy włączyli się również nauczyciele, z czego się ucieszyliśmy.
Bawiliśmy się świetnie. Już nie możemy doczekać się następnej imprezy…

 

13 grudnia 2012r. - www.ssp.zary.pl


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

7 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Apel przygotowali uczniowie klas trzecich i czwartych pod opieką nauczycieli historii, plastyki i muzyki. Biorący udział w przedstawieniu byli odświętnie ubrani z biało-czerwonymi szarfami. Trzymali flagi oraz tabliczki z napisem „Polska”.
Prowadzący apel uczniowie wytłumaczyli nam, dlaczego dzień 11 listopada jest polskim świętem narodowym. Następnie wysłuchaliśmy deklamowanych przez uczniów wierszy związanych ze świętem. Śpiewaliśmy popularne patriotyczne pieśni. Na koniec uroczystości wyprostowani jak struny donośnie i z dumą zaśpiewaliśmy nasz hymn narodowy – „Mazurek Dąbrowskiego”.
Przez cały dzień w szkole panował podniosły, uroczysty nastrój.

 

20 listopada 2012r. - www.ssp.zary.pl


PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO

W naszej szkole od kilku lat realizowane są projekty edukacyjne wspólnie z niemieckim partnerem, tj. Szkołą Kultury i Języka Łużyckiego w Cottbus.
W dniu 8.11.2012 r. przybyli do nas goście z Niemiec, by uczestniczyć w warsztatach podsumowujących ostatni projekt „Osobliwości kulturowe i przyrodnicze Dolnych Łużyc i Tatr”. Uczniowie prezentowali m.in. stroje łużyckie i podhalańskie, projektowali odzież inspirując się motywami folkloru góralskiego, piekli tradycyjne adwentowe ciastka tzw. „srdzi” oraz uczyli się piosenek w języku łużyckim, które następnie śpiewali dla obu partnerów wspólnego przedsięwzięcia.
Na zakończenie odbyło się spotkanie, na którym goście z Niemiec dzielili się swoimi wrażeniami.
Spotkanie zaszczyciła swoją obecnością pani Teresa Przychodzeń – koordynator terenowego zespołu wizytatorów. Specjalnym gościem był lektor języka niemieckiego z Japonii, pan dr Goro Kiura.

 

20 listopada 2012r. - www.ssp.zary.pl


HALLOWEEN W NASZEJ SZKOLE

31 października wszyscy uczniowie naszej szkoły zamienili się w duchy, wampiry, czarownice i inne straszne stwory, by bezkarnie straszyć nauczycieli. Lekcje odbywały się w zaczarowanych gabinetach pełnych pająków i nietoperzy. Przez dwie godziny każda klasa miała okazję zaprezentować się w upiornych konkurencjach.
Przygotowaliśmy występy muzyczne i taneczne, pokazy halloweenowej mody. Każda klasa prezentowała wykonane przez siebie dynie. Pierwszaki zaczarowały nas magicznymi sztuczkami. Wszystkie te konkurencje oceniało jury złożone z naszych nauczycieli.

 

12 listopada 2012r. - www.ssp.zary.pl


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 12 października, w piątek, obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas II przygotowali apel. O godz. 10.00 zebraliśmy się w sali gimnastycznej. Słuchaliśmy wierszy recytowanych przez drugoklasistów i śpiewaliśmy piosenki specjalnie przygotowane na tę uroczystość. Później złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy kwiaty wszystkim nauczycielom.

 

25 października 2012r. - www.ssp.zary.pl


PASOWANIE NA UCZNIA

„Ja, uczeń klasy pierwszej ślubuję, że:
Będę starał się wiedzieć więcej niż wiem,
Umieć więcej niż umiem,
Będę pomagał innym,
Nie opuszczę nikogo w potrzebie,
Będę dbał o przyrodę,
Żeby świat był piękny”.

Dnia 11 października dzieci z klasy I naszej szkoły złożyły uroczystą przysięgę i tym samym stały się pełnoprawnymi uczniami.

 

21 października 2012r. - www.ssp.zary.pl


WYCIECZKA KLAS 4-6

Dnia 3 października 2012 roku uczniowie klas IV – VI z naszej szkoły pojechali na trzydniową wycieczkę do Karpacza. Zamieszkaliśmy w pensjonacie „Admirał”.
W pierwszym dniu poszliśmy na wycieczkę krajoznawczą. Obejrzeliśmy ogromną kamienną tamę, a odpoczywaliśmy w pięknym parku z wieloma interesującymi rzeźbami. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece.
Drugiego dnia wyruszyliśmy w góry. Mieliśmy okazję przejechać się wyciągiem i podziwiać krajobrazy górskie. Po całodniowej wędrówce poszliśmy jeszcze do aqua parku. Po wodnych szaleństwach wróciliśmy do pensjonatu.
Nazajutrz wstaliśmy wcześnie, by spakować się i przygotować do drogi powrotnej. Później odbyliśmy pożegnalny spacer po okolicy.
Podczas podróży śpiewaliśmy wesołe piosenki i wspominaliśmy przygody, które spotkały nas na tej udanej wycieczce.

 

20 października 2012r. - www.ssp.zary.pl


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Po dwóch miesiącach wakacji znów spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by rozpocząć nowy rok szkolny. Jak zwykle powitał nas p. Dyrektor. Cieszył się, że do szkolnych obowiązków wróciliśmy wypoczęci i uśmiechnięci. Powiedział, że rok szkolny 2012/2013 będzie tak samo długi jak poprzedni, gdyż znów pożegnamy się pod koniec czerwca. Obiecaliśmy, że zadbamy, aby ów rok minął w dobrej atmosferze, a czas spędzony w szkole zaowocował wiedzą i mądrością. Szczególnie ciepło przywitaliśmy pierwszoklasistów. Wyraziliśmy nadzieję, że nasza szkoła będzie dla najmłodszych drugim domem. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła nauczycielom szkoły, rodzicom i nam uczniom dużo sił, wytrwałości i cierpliwości w osiąganiu celów.

 

11 października 2012r. - www.ssp.zary.pl


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2012/2013

23 sierpnia 2012r. - www.ssp.zary.pl


NOWY ROK SZKOLNY 2012/2013

Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2012/2013 odbędzie się w poniedziałek 3 września 2012 r. o godz. 10.30.
Serdecznie zapraszamy!

21 sierpnia 2012r. - www.ssp.zary.pl 

 

 

 

Copyright ©  www.ssp.zary.pl - 2010. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.