[STRONA GŁÓWNA]

   

O SZKOLE

     
  Informacje o szkole  
  Dokumenty  
  Samorząd  
  Klasy  
  Zajęcia pozalekcyjne  
  Podręczniki  
  Galeria  
  W obiektywie  
  Multimedia  
     

OSIĄGNIĘCIA

     
  Wzorowi uczniowie  
  Sukcesy  
     

IMPREZY

     
  Kalendarz imprez  
  Zielona szkoła  
     

WSPÓŁPRACA SZKOŁY

     
  Projekty  
     

INNE

     
  Archiwum aktualności  
     
     


....::::  ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2013/2014  ::::....

SEKRETARIAT W WAKACJE

W dniach od 21.07 do 08.08.2014 sekretariat nieczynny.
Numer kontaktowy do księgowości
68 363 69 38 od godz. 08.00 do 14.00.

05 lipca 2014r. - www.ssp.zary.pl


ZIELONA SZKOŁA 2014

Kilka dni temu (pod koniec maja 2014 roku) uczniowie wraz z nauczycielami wrócili z kilkudniowej wycieczki na Kaszubach w ramach zielonej szkoły. Z czystym sumieniem możemy uznać ją za jedną z najlepszych i najciekawszych. Zwiedziliśmy wiele interesujących miejsc naszej Ojczyzny i zdobyliśmy ogromną wiedzę z historii, geografii, przyrody i języka polskiego. W niedzielę rano, 25 maja, wszyscy uczniowie i ich opiekunowie wyjechali z Żar pięcioma autokarami do Jastrzębiej Góry nad Bałtykiem, niedaleko Trójmiasta i Półwyspu Helskiego. [WIĘCEJ]


02 lipca 2014r. - www.ssp.zary.pl


NASZE SUKCESY W NAUCE

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła może poszczycić się dużym sukcesem. 20 finalistów konkursów przedmiotowych, w tym 3 laureatów, którzy zdobyli w sumie 4 tytuły i to już jest coś!
Nasz kolega, Maciej Gajda zdobył dwa tytuły laureata. Jeden z przyrody, drugi z historii i wiedzy o społeczeństwie. Karol Sadowski i Jakub Łojko to laureaci z matematyki.
Finalistami z przyrody zostali: Kalina Massier, Agnieszka Prokop, Julia Nowakowska, Andrzej Rogus oraz Alicja Węgier. Finaliści z matematyki to Michał Kostro i Oskar Wołoch. Z języka polskiego finalistkami zostały same dziewczęta: Dominika Dziemidowicz, Julia Michalak, Pola Szeliga, Alicja Węgier i Zuzanna Słowikowska. Natomiast z historii i społeczeństwa tytułem finalistki poszczycić się mogą: Anna Mądra, Julia Stanula oraz Agata Jakubiak.
Jesteśmy dumni z naszych koleżanek i kolegów. Wraz z nauczycielami – opiekunami włożyli wiele pracy i wysiłku, by zostać najlepszymi. Im, ich nauczycielom oraz rodzicom gratulujemy i dziękujemy!


02 lipca 2014r. - www.ssp.zary.pl


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Uroczysty apel kończący rok szkolny 2013/2014
dla klas IV - VI o godzinie 9.00;
dla klas I - III o godzinie 10.30.


Życzymy wszystkim, aby nadchodzące wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń.
Udanego, a przede wszystkim
bezpiecznego wypoczynku.25 czerwca 2014r. - www.ssp.zary.pl


SPOTKANIE Z RODZICAMI

Dnia 5 czerwca 2014r.
o godz. 17.00
zapraszamy na spotkanie
z rodzicami uczniów przyjętych do klas pierwszych
na rok szkolny 2014/2015.

03 czerwca 2014r. - www.ssp.zary.pl


Stowarzyszenie Oświatowe
w Żarach
ogłasza nabór dzieci w wieku
od 2,5 roku życia
na rok szkolny 2014/ 2015
do nowo tworzonego
Społecznego Przedszkola w Żarach.

Wszelkich informacji udziela sekretariat
Społecznej Szkoły Podstawowej w Żarach
przy ul. Broni Pancernej 5
Tel. 68 363 69 40

01 maja 2014r. - www.ssp.zary.plŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia 2014 roku w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel poświęcony Konstytucji 3 Maja. Odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie obejrzeliśmy spektakl przygotowany przez uczniów klas piątych pt. „Trzeci Maja”. Przypomnieli oni historię ustanowienia pierwszego demokratycznego dokumentu w Europie.


08 maja 2014r. - www.ssp.zary.plJUŻ WIOSNA!

Ten dzień był wyjątkowy w naszej szkole. 21 marca urządziliśmy Dzień Wiosny, choć przyszła do nas wcześniej.
Dziewczynki i chłopcy ze wszystkich klas ubrały się w żółto-zielone stroje. Zrobiło się nareszcie wiosennie. Wzięliśmy też władzę w szkole we własne ręce. Nauczyciele zasiedli w ławach, a my prowadziliśmy zajęcia. Było śmiechu co niemiara!
A potem zabawę kontynuowaliśmy w sali. Śpiewaliśmy, biliśmy rekordy, np. najwyższa dziewczyna i chłopak, największa i najmniejsza stopa itp. Jeden z kolegów przebrał się za Tinę Turner i śpiewał jej piosenki, przy tym wspaniale tańcząc.
To był niezapomniany dzień!


16 kwietnia 2014r. - www.ssp.zary.pl


KONKURS RECYTATORSKI KL. I-III

20 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski kl. I-III. W konkursie uczestniczyło 31 uczniów.
Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gromkie brawa.
Nominowano do eliminacji miejskich Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego Jakuba Sulikowskiego z klasy I, Wiktorię Guszpit z klasy II, Wiktorię Tecław oraz Annę Czekajło z klasy III.

27 lutego w żarskiej Lunie odbyły się miejskie eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureatem został Jakub Sulikowski, wyróżnienia otrzymały Wiktoria Tecław i Anna Czekajło. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


17 marca 2014r. - www.ssp.zary.pl


BAL KARNAWAŁOWY

W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyły się dwa bale dla klas 1-3 i 4-6. Było wesoło, nastrojowo, gwarno jak w ulu. Dało się słyszeć radosny śmiech karnawałowych przebierańców, którzy pląsali i podskakiwali w rytm ulubionych melodii. Wszyscy bawili się świetnie. Wiele uciechy sprawiały konkurencje, np. taniec z kotylionem, dmuchanie balonów na czas. Najwięcej emocji wywołał klasowy pokaz tańca i najciekawszych strojów. Najlepszych nagradzano gromkimi brawami i słodyczami. Zabawa karnawałowa nadzwyczaj się udała.


27 stycznia 2014r. - www.ssp.zary.pl


Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów
i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym
Nowym Roku 2014

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Administracji i Obsługi


ANDRZEJKI

We wtorek 26 i w czwartek 28 listopada urządziliśmy andrzejki dla klas I-III i IV-VI. Wszyscy bawiliśmy się świetnie w rytm muzyki granej przez didżeja. Oprócz dyskoteki można było wziąć udział w klasowych konkursach i grach. Każdy mógł się wykazać i otrzymać drobny upominek. Hitem naszej zabawy stała się lista aktualnych przebojów muzycznych. Wielu z nas przebrało się, wykazując niezwykłą inwencję i fantazję. Zabawa była udana, gdyż wszyscy szaleliśmy na parkiecie i ani myśleliśmy o odpoczynku. W końcu zmęczeni tańcem udaliśmy się do swoich klas na poczęstunek. Tam wróżyliśmy sobie, m.in. lejąc wosk na wodę. Wychowawcy przypominali nam różne tradycje i zwyczaje andrzejkowe. Tańce trwały do wieczora. Zmęczeni i radośni udaliśmy się do domów.


08 grudnia 2013r. - www.ssp.zary.pl


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

20 listopada 2013r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z pierwszoklasistami, którego celem było pasowanie ich na czytelników, a także stworzenie przyjaznej i serdecznej atmosfery podczas pierwszych kontaktów dzieci z biblioteką, przygotowanie do swobodnego i samodzielnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zapoznanie z książką i zasadami jak należy się z nią obchodzić. Pasowanie zostało poprzedzone krótką rozmową z przyszłymi czytelnikami, podczas której wyjaśniono dzieciom konieczność szanowania książek i przestrzegania regulaminu biblioteki. Dzięki pogadance uczniowie dowiedzieli się, jak właściwie dbać o zbiory biblioteczne, zachowywać się w bibliotece i jak korzystać z jej zbiorów. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, po którym nastąpiło uroczyste pasowanie. Na pamiątkę pełnoprawni czytelnicy otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję dyplomy oraz słodycze. Klasa 2C wystawiła przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Najmłodsi uczniowie świetnie się bawili, rozwiązywali zagadki, krzyżówki i zadania związane z książką i biblioteką. Dla wielu był to początek przygody z biblioteką, która, mamy nadzieję, będzie trwała latami.


03 grudnia 2013r. - www.ssp.zary.pl


KONKURS MATEMATYCZNY

16 listopada 2013 roku w Gimnazjum nr 2 w Żarach odbył się Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych pt. ,,Święto Matematyki”. Honorowym patronem był Burmistrz Miasta Żary, pan Wacław Maciuszonek. W konkursie wzięli udział uczniowie z 13 szkół. Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej i zespołowej.
Naszą szkołę reprezentowali: Agata Jakubiak (VIc), Milena Stepa (VIa), Jakub Łojko (Vc), Karol Sadowski (VIc), Piotr Rynkiewicz (VIb) i Oskar Wołoch (VIa). Uczniowie ci wywalczyli I miejsce w konkursie zespołowym. Na najwyższym podium w części indywidualnej stanął Karol Sadowski (VIc). III miejsce zdobyli Agata Jakubiak oraz Piotr Rynkiewicz.

03 grudnia 2013r. - www.ssp.zary.pl


DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

95. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole miała niezwykle uroczysty charakter. Z tej okazji przyszliśmy na apel odświętnie ubrani z biało-czerwonymi chorągiewkami w dłoniach. Klasa 4a i 4b zaprezentowały przygotowany przez siebie program. Recytowały patriotyczne wiersze znanych polskich poetów, śpiewały pieśni legionowe, czytały fragmenty tekstów historycznych, które przybliżały zebranym drogę Polaków do niepodległej ojczyzny. Dzień 11 listopada zostanie zapamiętany przez nas wszystkich, ponieważ później z zaangażowaniem śpiewaliśmy znane pieśni patriotyczne. Nastrój podczas apelu był podniosły, pełen zadumy i refleksji. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” rozeszliśmy się do klas. Uroczystość została przygotowana przez p. M. Nisiewicz i p. K. Stepka.


18 listopada 2013r. - www.ssp.zary.pl


HALLOWEEN W SZKOLE

31 października, dzień przed Wszystkimi Świętymi, postanowiliśmy urządzić w szkole Halloween. Każdy przebrał się jak umiał, według własnej fantazji i pomysłu. Stroje halloweenowe były więc różnorodne i zaskakujące, nie mówiąc o makijażach. W holu zorganizowano „Kawiarenkę Halloweenową”, w której można było nabyć przeróżne smakołyki. W sali gimnastycznej najpierw spotkały się klasy 1-3, a później klasy 4-6. Pan Krzysztof Stepek, opiekun Samorządu Uczniowskiego, w stroju maga poprowadził konkursy tematyczne: tańca, plakatu o Halloween, tworzenia mumii i najfantastyczniejszego przebrania. Było dużo śmiechu i zabawy. Nasze pomysły przerastały wyobraźnię nauczycieli. Najlepszych wykonawców nagrodzono dyplomami, a każda klasa otrzymała torbę cukierków, by po przerwie… udać się na lekcje. Ważne, że ten dzień był niesamowity, magiczny i radosny.


08 października 2013r. - www.ssp.zary.pl


PASOWANIE NA UCZNIA

Poważna chwila, rodzice są z nami,
Gdy wobec wszystkich tu przyrzekamy:
Postaramy się być dobrymi uczniami,
Uczyć się i bawić w zgodzie z kolegami,
By nauczycieli i rodziców duma rozpierała,
By mówili:
Jaka ta klasa wspaniała!

14 października 2013 r. podczas uroczystości Pasowania na ucznia pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej w Żarach.
Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym, który został nagrodzony gromkimi brawami przez przybyłych rodziców i gości.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.
Nowym koleżankom i kolegom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w szkolnej przygodzie.


25 października 2013r. - www.ssp.zary.pl


DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dzień Nauczyciela jest nietypowy w naszej szkole. To był ,,Dzień Pieczonego Ziemniaka’’. Spotkaliśmy się o 10.00 rano. Była piękna, słoneczna pogoda, czyli ‘’polska złota jesień’’. Nauczyciele przygotowali ognisko niedaleko rozłożystego dębu, którego liście czerwieniły się w słońcu. Kiedy żaru i popiołu było dosyć, wrzucaliśmy do ogniska ziemniaki.
W oczekiwaniu na pieczone rarytasy braliśmy udział w grach i zabawach na boisku i trawnikach usianych barwnymi liśćmi z drzew otaczających budynek naszej szkoły. Zmęczeni po harcach rzuciliśmy się po upieczone kartofelki. Pycha! Niektórzy brali dokładkę aż trzy razy!
Po ziemniaczanym posiłku przy ognisku wypiliśmy gorącą herbatę w stołówce. W przerwie spotkaliśmy się z naszymi wychowawcami w klasach. Dzieliliśmy się wrażeniami, by następnie z ochotą grabić kolorowe liście.
Dzień minął nam bardzo szybko. Kiedy mamy lekcje, wydaje się nieco dłuższy. Uhonorowaliśmy naszych miłych pedagogów, bawiąc się wspólnie i piekąc ziemniaki.
Atrakcją niewątpliwie były spadające do ogniska żołędzie, które strzelały na wiwat.


23 października 2013r. - www.ssp.zary.pl


SPOTKANIE AUTORSKIE - BARBARA STENKA

3 października 2013 roku do Żar przyjechała Barbara Stenka autorka wielu książek i piosenek dla dzieci, laureatka II Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Możliwość wspólnego czytania książek, śpiewania piosenek, słuchania opowieści o literackich inspiracjach pani Barbary, a także poznania bohaterów najnowszej książki Masło przygodowe, było dla dzieci wielką przygodą. Dodatkową atrakcją spotkania była możliwość zakupienia książek z indywidualną dedykacją autorki.


11 października 2013r. - www.ssp.zary.pl


JESIENNA WYCIECZKA DO DUSZNIK ZDROJU

Na początku roku szkolnego, w dniach od 18 do 20 września, została zorganizowana wycieczka dla klas 4-6 o charakterze integracyjnym i edukacyjnym. Wyjeżdżając na kilka dni, oderwaliśmy się od szkolnej rzeczywistości, by odpocząć na świeżym powietrzu wśród lasów porastających niewielkie wzniesienia.
Podczas pobytu w Dusznikach Zdroju byliśmy w przepięknym Parku Zdrojowym. Podziwialiśmy jego roślinność, ciekawe fontanny, efektowne rzeźby oraz dworek, w którym koncertował Fryderyk Chopin. Po długim spacerze wstąpiliśmy do pijalni wód, by napić się wody mineralnej ze źródeł „Pieniawa Chopin” i „Jan Kazimierz”.
Zachwycił nas również dusznicki Rynek swą niepowtarzalną architekturą, stary młyn papierniczy, jeden z nielicznych na świecie, w którym obecnie mieści się Muzeum Papiernictwa.
Wędrując uliczkami uzdrowiska, zachwycaliśmy się niezwykłymi budowlami: okazałymi willami, pałacami, w których mieszczą się wytworne hotele, domy wczasowe i uzdrowiska.
Następnego dnia wybraliśmy się autobusem do Złotego Stoku, w którym znajduje się dawna kopalnia złota, dziś Muzeum, a w niej najdłuższy w Europie podziemny wodospad. Zwiedzając kopalnię, widzieliśmy wózki do transportu urobku, górnicze urządzenia wiertnicze, tygle i formy do odlewania złota. Na powierzchnię wyjechaliśmy „pomarańczowym tramwajem”, by udać się do Muzeum Minerałów. Ciekawą atrakcją i jednocześnie świetną zabawą było bicie monet w Mennicy oraz płukanie złota.
Potem przyszedł czas na lekcję historii, którą odbyliśmy w oryginalnym Średniowiecznym Parku Techniki, w którym podziwialiśmy potężne młyńskie koła, kierat, hutę, stęporowe kruszarki. Przewodnik z pasją opowiadał o działaniu niezwykłych średniowiecznych wynalazków, a my w ten sposób zdobyliśmy nowe wiadomości i poszerzyliśmy swą wiedzę. Mrożącą krew w żyłach przygodę przeżyliśmy, przemierzając tzw. „ścieżkę strachu”. Wielu z nas naprawdę było przerażonych. Ale potem okazało się, że strach ma tylko wielkie oczy. W powrotnej drodze do Dusznik Zdroju zachwycaliśmy się pięknymi krajobrazami Ziemi Kłodzkiej, zabytkowym Kłodzkiem i górującą nad nim olbrzymią Twierdzą Kłodzką.
Po przybyciu do uzdrowiska wybraliśmy się do Parku Zdrojowego, by wypocząć i zrelaksować się przed snem. A następnego dnia wielu z nas ponownie odwiedziło pijalnię wód lub wybrało się na spacer przed powrotem do Żar. W drodze zatrzymaliśmy się w KFC, aby spokojnie porozmawiać o wrażeniach z wycieczki. Przekonaliśmy się już po raz kolejny, że odpoczywając i bawiąc się, możemy wzbogacać swoją wiedzę.
Przeżyliśmy interesującą przygodę i to na samym początku nowego roku szkolnego 2013/2014.


11 października 2013r. - www.ssp.zary.pl


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

W poniedziałek, 2 września 2013 roku, po długich i słonecznych wakacjach o godzinie 10.30 uroczyście rozpoczął się nowy rok szkolny 2013/2014.
W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele i bardzo liczna grupa rodziców. Pierwszoklasiści, stremowani, ale i zaciekawieni, grzecznie ustawili się pod opieką swoich wychowawców. Najpierw wszyscy odśpiewaliśmy hymn. Potem głos zabrał pan dyrektor Wiktor Polakowski, który serdecznie powitał zgromadzonych i ogłosił rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pani dyrektor Małgorzata Polakowska przedstawiła trzy klasy pierwsze i ich wychowawców, życzyła nam sukcesów w nauce w przyjaznej atmosferze. Brawami powitaliśmy swoich nauczycieli i pracowników szkoły. Po uroczystości z wychowawcami udaliśmy się do klas. W pierwszym spotkaniu uczestniczyło też wielu rodziców.
Nowy rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty!


02 września 2013r. - www.ssp.zary.pl


NOWY ROK SZKOLNY 2013/2014

Uroczyste rozpoczęcie
Nowego Roku Szkolnego 2013/2014
odbędzie się w poniedziałek
2 września 2013r.
o godz. 10.30.


Serdecznie zapraszamy!

 

23 sierpnia 2013r. - www.ssp.zary.pl


  

 

 

 

Copyright ©  www.ssp.zary.pl - 2010. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.