[STRONA GŁÓWNA]

   

O SZKOLE

     
  Informacje o szkole  
  Dokumenty  
  Samorząd  
  Klasy  
  Zajęcia pozalekcyjne  
  Podręczniki  
  Galeria  
  W obiektywie  
  Multimedia  
     

OSIĄGNIĘCIA

     
  Wzorowi uczniowie  
  Sukcesy  
     

IMPREZY

     
  Kalendarz imprez  
  Zielona szkoła  
     

WSPÓŁPRACA SZKOŁY

     
  Projekty  
     

INNE

     
  Archiwum aktualności  
     
     


....::::  ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2014/2015  ::::....

ZIELONA SZKOŁA NAD BAŁTYKIEM

24 maja 2015 r. wybraliśmy się na sześciodniową zieloną szkołę. O godz. 7.00 wyjechało pięć autokarów roześmianych i radosnych dzieciaków z placu targowego przy naszej szkole.
Na miejscu, w Jarosławcu nad Bałtykiem, byliśmy o godz. 15.00. Panowała ładna, słoneczna pogoda. Najpierw zostaliśmy zakwaterowani w hotelu „Rafa”. Następnie wybraliśmy się z naszymi wychowawcami na spacer po pięknej plaży. Po powrocie bawiliśmy się na placu zabaw.

[WIĘCEJ]

15 czerwca 2015r. - www.ssp.zary.pl


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W piątek 15 maja 2015 r. w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników. Uroczystość została poprzedzona rozmową z przyszłymi czytelnikami, której celem było wyjaśnienie dzieciom konieczności szanowania książek oraz przestrzegania regulaminu biblioteki. Dzięki pogawędce uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o książki, zachowywać się w bibliotece oraz jak korzystać ze zbiorów.
Po wypowiedzeniu tekstu ślubowania uczniowie zostali pasowani na czytelnika. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia wszyscy nowi czytelnicy otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję dyplomy pamiątkowe oraz słodycze. Klasa 3c wystawiła przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Najmłodsi uczniowie świetnie się bawili, rozwiązywali zagadki związane z książką i biblioteką oraz słuchali fragmentów baśni pt. „Kopciuszek”. Dla wielu był to początek przygody z biblioteką, która, mamy nadzieję, będzie trwała latami. Włączenie pierwszoklasistów w poczet użytkowników biblioteki szkolnej jest bardzo ważne, gdyż m.in. doskonalą techniki i umiejętności czytania i poszerzają wiedzę..24 maja 2015r. - www.ssp.zary.pl


ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia odbył się coroczny apel z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowały klasy piąte. Krótkie przedstawienie tła historycznego w barwach narodowych zostało uświetnione pieśniami patriotycznymi, odśpiewanymi przez całą szkołę. Szczególnie głośno i z zaangażowaniem śpiewali nasi najmłodsi. Atmosfera podczas uroczystości była bardzo patriotyczna - młodzi Polacy uczcili ten ważny dzień z godnością.11 maja 2015r. - www.ssp.zary.pl


WIZYTA W ZIELONYM LESIE

20 marca tego roku uczniowie klas piątych otrzymali z żarskiego „Kronopolu” budki lęgowe do montażu. Po ich złożeniu dzieci udały się z panią dyrektor i wychowawcami do Zielonego Lasu, by je powiesić na drzewach. Zanim to nastąpiło, spotkali się z panią leśnik, która opowiedziała historię lasu i ciekawostki przyrodnicze z nim związane. Następnie piątoklasiści, podzieleni na grupy, pod fachową opieką pracowników żarskiego zakładu przymocowali ptasie domki do drzew. Kiedy praca została zakończona, przyszedł czas na odpoczynek i zabawy. Było ognisko, pieczenie kiełbasek oraz oglądanie przez specjalne okulary rzadkiego zjawiska astronomicznego, czyli zaćmienia Słońca.
Przedstawiciele „Kronopolu” i zarazem koordynatorzy całego przedsięwzięcia, tj. p. Tomasz Rola i p. Karolina Krapa, wręczyli dzieciom upominki: firmowe kubki, długopisy, latarki, skoroszyty i słodycze.
To był udany i ciekawy dzień, pełen niesamowitych wrażeń, bo łączył pożyteczną pracę z nauką i zabawą.27 kwietnia 2015r. - www.ssp.zary.pl


LAUREACI I FINALIŚCI

W bieżącym roku szkolnym 2014/2015 uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej sięgnęli po najwyższe laury w konkursach przedmiotowych.
Szkoła może się pochwalić dziewięciorgiem laureatów i ośmiorgiem finalistów.
Wśród nich byli podwójni laureaci:
Julia Żabska (przyroda, matematyka), Jakub Łojko (matematyka, język angielski).
Uczniowie z tytułem laureata i finalisty:
Natalia Rosiak (przyroda - laureatka, matematyka - finalistka),
Oliwier Butycz (przyroda - laureat, historia – finalista),
Joanna Stężyca (matematyka - laureatka, język angielski - finalistka).
Tytuł laureata zdobyli również:
Kacper Dendewicz (matematyka),
Anna Mądra (historia).
Finalistami zaś konkursów zostali:
Paweł Lechocki – język angielski,
Vanessa Spichała – język niemiecki,
Jakub Kieda – język niemiecki,
Helena Sufin – historia,
Aleksandra Skomra – matematyka.20 kwietnia 2015r. - www.ssp.zary.pl


NADESZŁA WIOSNA! I TO NIE WIADOMO KIEDY

20 marca, przeminęła niezauważona, by w poniedziałek, 23 zagościć u nas na stałe. Uczniowie SSP w Żarach sadzili na klombach bratki, a wokół śpiewały ptaki i zieleniła się świeża, młoda trawa.
Otoczenie szkoły zakwitło różnymi kolorami, a w sali gimnastycznej całe bractwo szkolne witało wiosnę piosenkami ułożonymi przez siebie do znanych biesiadnych piosenek: „Rudy się żeni”, „Jesteś szalona”, czy „Żono moja”. Do tej ostatniej teksty ułożyła m.in. kl. VIb. Śmiechu było co niemiara, gdy przeróbkę znanego przeboju usłyszano:
„Gdy nad nami słońce świeci,
Na orliku pełno dzieci
Jeden tańczy, drugi śpiewa,
Kwiatki rosną, aż do nieba,
Dyrektora namówimy
I do miasta wyskoczymy”.
Po tym radosnym akcencie wszyscy wrócili do klas na lekcje, by dalej cieszyć się wiosną i omówić wiosenne tematy.07 kwietnia 2015r. - www.ssp.zary.pl


Najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się Święta Wielkanocne. Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku!
składa
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Administracji i Obsługi.


KONKURS RECYTATORSKI

11 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski kl. I-III. Wiersze recytowało 33 uczestników, których nagrodzono gromkimi brawami i pamiątkowymi dyplomami. Do eliminacji miejskich nominowano:
• Wiktorię Fronczek z kl. I,
• Jakuba Sulikowskiego z kl. II,
• Sebastiana Robińskiego z kl. II
• Natalię Popin z kl. III.
5 marca laureatem Miejskich Eliminacji Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego został Jakub Sulikowski.
11 marca reprezentował również naszą szkołę na Powiatowych Eliminacjach, gdzie otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 26 marca 2015r. - www.ssp.zary.pl


WEIHNACHTSMARKT W COTTBUS

12 grudnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły, w ramach trwającego w Społecznej Szkole Podstawowej projektu edukacyjnego pt. „Cztery pory roku z językiem sąsiada”, mieli okazję uczestniczyć w Weihnachtsmarkt w Cottbus czyli w tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym, odbywającym się co roku w centrum miastach. Nasze dzieci mogły poczuć magiczną atmosferę świąt oglądając panoramę bajecznie oświetlonego miasta z wielkiego koła diabelskiego i skosztować owoców w czekoladzie.
Na jarmarku nie zabrakło straganów oferujących ozdoby świąteczne, lokalne specjały kulinarne oraz wyroby rękodzielnicze.
 12 stycznia 2015r. - www.ssp.zary.pl


Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów
i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym
Nowym Roku 2015

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Administracji i Obsługi


18 grudnia 2014r. - www.ssp.zary.pl


MIKOŁAJKI

5 grudnia przybył do szkoły Mikołaj wraz z pomocnikami. Przyniósł wór prezentów dla każdej klasy. Aby otrzymać paczkę ze słodyczami, dzieci musiały zaprezentować krótki program artystyczny. Występy były bardzo różne. Uczniowie śpiewali, recytowali, tańczyli. Bardzo się starali, by dostać mikołajkowy upominek. Ciekawostką dla samego Mikołaja było mnóstwo małych Mikołajków, gdyż każde dziecko miało na głowie czerwoną czapkę.15 grudnia 2014r. - www.ssp.zary.pl


ANDRZEJKI

Jak zabawa, to zabawa. W tym roku andrzejki trwały w naszej szkole aż trzy dni. Klasy 1-2, 3-4, 5-6 bawiły się oddzielnie. Każda innego dnia. Wszyscy tańczyli i bawili się znakomicie w sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej różnobarwnymi balonikami. W przerwach uczniowie biegali do swych klas na słodki poczęstunek i wróżby andrzejkowe pod opieką wychowawców. Było tak wesoło, że nikt nie chciał wieczorem wracać do domu.15 grudnia 2014r. - www.ssp.zary.pl


11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

7 listopada, tj. w piątek odbył się w szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Wzięły w nim udział cała szkoła. Wielu uczniów przyszło z biało-czerwonymi chorągiewkami. Apel rozpoczął wspólnie odśpiewany hymn polski, „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie czwarto- i piątoklasiści pod kierunkiem pani Joli Lewandowskiej przedstawili patriotyczną inscenizację związaną z drogą do Niepodległej Ojczyzny. Dzieci odegrały na początku zabawy, które charakteryzowały szlachecką beztroskę o losy Polski, następnie ukazały dramatyzm utraty wolności, zabory, powstania, wybuch I wojny światowej i w końcu odzyskanie niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 r. pod przywództwem Józefa Piłsudskiego.
Przedstawienie przyjęto rzęsistymi oklaskami. Potem wszyscy zaczęli śpiewać znane i lubiane pieśni legionowe i inne o charakterze patriotycznym. Nastrój był uroczysty i podniosły, ale też radosny, gdyż każdy czuł się cząstką wolnej, polskiej społeczności. Pani dyrektor podziękowała za apel, przedstawienie i wspólne pieśni.17 listopada 2014r. - www.ssp.zary.pl


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA TO W NASZEJ SZKOLE WIELOLETNIA TRADYCJA!

To był wyjątkowo słoneczny i bardzo ciepły dzień! 6 listopada pani dyrektor Małgorzata Polakowska przygotowała dwa duże ogniska, na których piekły się ziemniaki dla wszystkich uczniów. To była wielka niespodzianka! Z początku nikt nie domyślał się, że za chwilę wszyscy będą jeść pieczone kartofelki. Były tak pyszne, że większość dzieci ustawiała się w długiej kolejce po nową porcję. Oprócz tego wychowawcy organizowali wiele atrakcyjnych zabaw i gier. Dzień Pieczonego Ziemniaka był naprawdę smaczny. Cudownie pachniał ogniskiem, jesienią i rozbrzmiewał radosnym śmiechem.16 listopada 2014r. - www.ssp.zary.pl


HALLOWEEN

31 października był wyjątkowo zwariowanym dniem. Urządziliśmy przebieraną zabawę w sali gimnastycznej z okazji Halloween. Uczestniczyły w niej wszystkie dzieci od klasy pierwszej do szóstej. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski, a prowadził pan Krzysztof Stepek. Przebrani za strachy, dziwadła, szkielety, dynie świetnie się bawiliśmy, uczestnicząc w różnych ciekawych halloweenowych konkurencjach. Uradowani po zabawie wróciliśmy do klas na zwykłe lekcje.15 listopada 2014r. - www.ssp.zary.pl


HURA! JESTEŚMY UCZNIAMI!

9 października 2014 r. W naszej szkole miało miejsce wielkie wydarzenie – pasowanie „pierwszaków” na pełnoprawnych uczniów.
Dzieci były podekscytowane, gdyż musiały się do tej niezwykłej uroczystości odpowiednio przygotować. Przedstawiły doskonale przygotowany program artystyczny, który wzruszył licznie przybyłych rodziców, dziadków i nauczycieli. Następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie. Wielkim ołówkiem bardzo przejętych pierwszoklasistów pasował Pan Dyrektor.
Wszyscy życzymy naszym najmłodszym uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, wysokich ocen, spełnienia szkolnych marzeń i wielu, wielu sukcesów.04 listopada 2014r. - www.ssp.zary.pl


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Jak co roku, Dzień Edukacji Narodowej, czyli popularny Dzień Nauczyciela obchodziliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście. W poniedziałek, 13 października 2014 r. w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie i nauczyciele na krótkiej akademii. Dzieci z klas drugich przygotowały ciekawy program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składając w ten sposób życzenia wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły. Dziękowały za trud w nauczaniu i wychowaniu.
Przedstawienie wprawiło wszystkich w dobry nastrój, gdyż wiele piosenek i wierszyków miało radosny, i humorystyczny charakter. Życzeniom towarzyszyły uśmiechy dzieci, uściski oraz dobre słodkie upominki. Nauczyciele byli wyraźnie wzruszeni. To była dla wszystkich naprawdę miła chwila.
29 października 2014r. - www.ssp.zary.pl


SZKLARSKA PORĘBA, CZYLI INTEGRACJA NA 102!

17 września wyruszyliśmy (klasy 4-6) na trzydniową wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Zakwaterowaliśmy się w hotelu „Królowa Karkonoszy”. Następnie poszliśmy na spacer. Po powrocie czekało na nas ognisko z kiełbaskami i gorącą herbatą. Na polanie za hotelem mogliśmy biegać i bawić się do upadłego.
Następnego dnia udaliśmy się do znanego i cieszącego się popularnością wśród turystów Wodospadu Kamieńczyka. Wracając z wyprawy, zaszliśmy do parku rozrywki, gdzie każdy mógł zjechać po torze saneczkowym. Potem kupowaliśmy pamiątki z gór. Wieczorem, mimo zmęczenia, wzięliśmy udział w dyskotece.
W piątek rano spakowaliśmy się i po raz ostatni odbyliśmy krótką wycieczkę po okolicach Szklarskiej. Niektóre klasy zorganizowały sobie zajęcia sportowe na pobliskich boiskach. O godz. 12.00 wyjechaliśmy i szczęśliwie dotarliśmy do Żar.
Wycieczka bardzo nam się podobała, gdyż mieliśmy przepiękną pogodę, radosną atmosferę i cieszyły nas liczne atrakcje i wspaniałe widoki.
01 października 2014r. - www.ssp.zary.pl


WITAJ SZKOŁO!

Kolejna, uroczysta inauguracja roku szkolnego, 2014/2015 rozpoczęła się uroczyście w naszej Szkole o godz. 10.00.
Odświętnie ubrane dzieci przybyły wraz z przejętymi rodzicami, zwłaszcza tych najmłodszych uczniów.
Po hymnie państwowym pan Dyrektor wygłosił krótkie przemówienie, w którym życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce oraz samych „piątek” i „szóstek”.
Szczególną uwagę i ciepłe słowa skierował do sześciolatków rozpoczynających w tym roku naukę w klasach pierwszych.
Po apelu uczniowie pod opieką nauczycieli-wychowawców udali się do swoich klas na pierwsze spotkanie po wakacjach.
09 września 2014r. - www.ssp.zary.pl


ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2014/2015

Szanowni rodzice i uczniowie!

W dniu 1 września 2014 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny.

Uroczysty apel w sali gimnastycznej dla klas 4-6 odbędzie się o godz. 9.00, a dla klas młodszych 1-3 o godz. 10.30.
Mamy gorącą prośbę. Ze względów bezpieczeństwa i sprawnego ruchu w drodze do szkoły bardzo prosimy, byście Państwo nie wjeżdżali samochodami na teren szkoły i na uliczkę do niej prowadzącą.
Pole manewrowe jest ograniczone i nie pomieści Waszych samochodów. Uniemożliwi też swobodne dojście do szkoły i wyjście z niej. Prosimy zostawić samochody na parkingach w okolicy (Plac Inwalidów, Plac Targowy).

26 sierpnia 2014r. - www.ssp.zary.pl


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015

01 sierpnia 2014r. - www.ssp.zary.pl


  

 

 

 

Copyright ©  www.ssp.zary.pl - 2010. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.