[STRONA GŁÓWNA]

   

O SZKOLE

     
  Informacje o szkole  
  Dokumenty  
  Samorząd  
  Klasy  
  Zajęcia pozalekcyjne  
  Podręczniki  
  Galeria  
  W obiektywie  
  Multimedia  
     

OSIĄGNIĘCIA

     
  Wzorowi uczniowie  
  Sukcesy  
     

IMPREZY

     
  Kalendarz imprez  
  Zielona szkoła  
     

WSPÓŁPRACA SZKOŁY

     
  Projekty  
     

INNE

     
  Archiwum aktualności  
     
     


....::::  ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2015/2016  ::::....

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16 odbędzie się 24 czerwca 2016 r. w sali gimnastycznej w "dużym" budynku.
- dla klas I i II o godzinie 10.30;
- dla klas III, IV,V, VI o godzinie 9.00.

 

22 czerwca 2016r. - www.ssp.zary.pl


ZIELONA SZKOŁA

Kolejna zielona szkoła za nami. Tym razem odwiedziliśmy Mierzeję Wiślaną i przy okazji Żuławy. Poznaliśmy m.in. historię zamku w Malborku oraz byliśmy na grobie Mikołaja Kopernika we Fromborku. W Gdyni płynęliśmy statkiem oraz odwiedziliśmy Oceanarium.

 

17 czerwca 2016r. - www.ssp.zary.pl


ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Książka nas uczy, książka cieszy,
czasem zadziwi nas niemało
albo po prostu tak rozśmieszy.
Jakby się dobry żart słyszało.
Lubimy książkę – przyjaciółkę.
Wiesz co Ci powiem?
Nie odwlekaj!
Masz trochę czasu? Spójrz na półkę.
Książka na Ciebie czeka.

Hanna Łochocka

W środę, 25 maja 2016 roku w szkolnej sali gimnastycznej spotkali się wszyscy pierwszoklasiści wraz z wychowawcami na uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na czytelnika. Po przywitaniu dzieci przez P. Dyrektora Wiktora Polakowskiego głos zabrała bibliotekarka P. Grażyna Kordylewska.
Opowiedziała dzieciom o celu spotkania i o krótkiej historii biblioteki dla klas pierwszych. Następnie Pan Dyrektor rozdał wychowawczyniom komplety dyplomów. Po chwili odbyło się uroczyste ślubowanie, które złożyły przejęte dzieci. Przyrzekały, że będą szanować i dbać o książki.
Po ślubowaniu P. Dyrektor wręczył nagrody najlepszym czytelnikom. Oczywiści były to książki. Otrzymali je:
• Konrad Frank z kl. 1b
• Kuba Chmielewski z kl. 1e
• Ula Kaczmarek z kl. 1f.

Wszyscy nagrodzili ich rzęsistymi brawami.
Dyrektor pogratulował dzieciom czytelnictwa. Po uroczystości wszyscy uczniowie z nauczycielami wrócili do swoich klas.

 

08 czerwca 2016r. - www.ssp.zary.pl


BEZPIECZNE WAKACJE Z LUPO

W czwartek 2 czerwca 2016 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach odbył się finał powiatowy XVII Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie ,,Bezpieczne Wakacje z Lupo”.

Turniej zorganizowany został przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Udział wzięło 24 uczestników z całego powiatu żarskiego. Dzieci rozwiązywały test wiedzy, który zawierał także pytania otwarte. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z testem, poziom był bardzo wyrównany, a zawodnicy prezentowali wysoki zasób wiedzy. Pytania dotyczyły zagadnień bezpieczeństwa w sieci, cyberprzemocy, a także udzielania pierwszej pomocy.

Nasz uczeń Piotr Maćków z klasy 5 C otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!

Pan Komendant Powiatowy Policji w Żarach kom. Maciej Sałek podziękował wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz wręczył nagrody dla najlepszych uczestników.

08 czerwca 2016r. - www.ssp.zary.pl


BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

W czwartek 21 kwietnia 2016 r. odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”. Wzięło w nim udział 6 szkół podstawowych i 4 gimnazja z Żar.

Naszą szkołę reprezentowali:
- Wiktoria Tecław z kl. 5B,
- Hania Rudnicka z kl. 5A,
- Kacper Zych z kl. 5A,
- Piotr Maćków z kl. 5 C.

Nasi uczniowie zajęli II miejsce. Gratulujemy.

26 kwietnia 2016r. - www.ssp.zary.pl


NAGRODZENI NA DNIACH FRANKOFONII

7 kwietnia w Zielonej Górze z okazji Dni Języka i Kultury Francuskiej odbył się finał konkursu „Notre La Fontaine’’, do którego zakwalifikowali się nasi uczniowie. Konkurs polegał na stworzeniu pracy plastycznej wraz z tytułem na temat słynnego bajkopisarza – Jeana de la Fontaine’a. Finalistami konkursu zostali:

Julia Mondorowicz (kl. IV) - II miejsce
Hanna Rudnicka (kl. V) - III miejsce
Hanna Słomka (kl. IV) - IV miejsce
Zofia Dendewicz (kl. IV) - V miejsce
Karol Aksamit (kl.V) - wyróżnienie

Po rozdaniu nagród oraz dyplomów uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach języka francuskiego zorganizowanych przez wykładowców Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Relacja z wydarzenia w programie „Kwadrans Akademicki” TVP Gorzów: http://gorzow.tvp.pl/24912378/15042016


20 kwietnia 2016r. - www.ssp.zary.pl


KRĘCIMY TELEDYSK

W dniu 4 kwietnia 2016 roku dzieci z klas drugich nagrywały w ramach kółka języka niemieckiego teledyski do piosenek z podręcznika „Ich und Du”. Nagrania zostały poprzedzone wielogodzinnymi próbami.
Dzieci włożyły dużo pracy w przygotowanie materiału konkursowego.
Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników konkursu, co nastąpi w dniu 23 maja.
Pragniemy podziękować wszystkim za ogromne zaangażowanie, a szczególnie rodzicom (w tym pani Butycz, pani Jachimowicz i panu Sobieraj) za okazaną pomoc w realizacji konkursowych zadań.

 

16 kwietnia 2016r. - www.ssp.zary.pl


WIELKANOC 2016

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Administracji i Obsługi

23 marca 2016r. - www.ssp.zary.pl


KONKURS RECYTATORSKI

18 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski kl.I-III. Uczniowie młodszych klas chętnie recytowali wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima, J. Papuzińskiej. Pojawiły się również fragmenty prozy Andrzeja Maleszki. Wszystkich uczestników konkursu nagrodzono brawami i pamiątkowymi dyplomami.

Do eliminacji miejskich nominowano:
• Zuzannę Hass kl.I
• Szymona Filipowicza kl.II
• Jakuba Janków kl.III
• Jakuba Sulikowskiego kl.III.

1 marca odbyły się Miejskie Eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureatem został Jakub Sulikowski, wyróżnienie otrzymała Zuzanna Hass. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

15 marca w Powiatowych Eliminacjach do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego laureatem został Jakub Sulikowski. Brawo Jakub, czekamy na więcej!

07 marca 2016r. - www.ssp.zary.plOGŁOSZENIE: PRZEDSZKOLE  - SZKOŁA

Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Przedszkola zaprasza rodziców na zebranie informacyjne dotyczące naboru dzieci do klasy pierwszej i oddziału „0” na rok szkolny 2016/2017.

Spotkanie odbędzie się 18 lutego 2016 r. o godz.17.00
w Społecznej Szkole Podstawowej w budynku
przy Placu Inwalidów 12.

Szczegółowych informacji udzielasekretariat szkoły
tel.68 363 69 40.

Jednocześnie informujemy, że Społeczne Przedszkole prowadzi zapisy dzieci do następujących grup w przedziałach wiekowych:
- 4-5 lat,
- 2,5-3 lat.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat przedszkola
tel. 68 363 69 47.

09 lutego 2016r. - www.ssp.zary.pl


BEZPIECZNY INTERNET

18 grudnia br. podczas Jarmarku Świątecznego zostały ogłoszone wyniki rejonowego konkursu plastycznego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Tematem konkursu było przedstawienie „Najciekawszej postaci smoka Bajtusia” – przewodnika po bezpiecznym Internecie.
Biblioteka Miejska nagrodziła: Olę Poczynek – uczennicę kl. V c i Dominikę Partykę z kl. IV c.
Wyróżnienia otrzymały: Nikola Zawadzka i Wiktoria Guszpit z kl. IV b.
Gratulujemy!

06 stycznia 2016r. - www.ssp.zary.pl


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowych, pogodnych świąt, dużo ciepła rodzinnego, a w Nowym 2016 roku spełniania wszelkich marzeń i planów.

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Administracji i Obsługi


22 grudnia 2015r. - www.ssp.zary.pl


DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

14 października w naszej szkole obchodziliśmy dzień pieczonego ziemniaka. Pogoda była pochmurna, wietrzna i dżdżysta, ale ognisko pięknie się paliło, a w nim piekły się ziemniaki, na które czekała cała szkoła. Rozpalono również grill, na którym pani dyrektor Małgorzata Polakowska piekła smakowity chleb. W czasie kiedy ziemniaki i chleb zaczęły się rumienić i rozsiewać niebiańskie zapachy, uczniowie ze wszystkich klas malowali plakaty, których motywem przewodnim były nasze polskie kartofelki. Inni układali wiersze, fraszki i piosenki o jesieni, nauczycielach i bohaterach dnia – ziemniakach. Podczas przerw w pracach artystycznych zajadaliśmy się pieczonymi rarytasami, które rozchodziły się jak świeże bułeczki. Dzień pieczonego ziemniaka zakończyliśmy prezentacją swoich utworów oraz plakatów. Nastrój panował niezwykle radosny, mieliśmy wspaniałe humory, choć za oknem padało, padało, padało.

 

02 listopada 2015r. - www.ssp.zary.pl


KLASY CZWARTE, PIĄTE I SZÓSTE ZWIEDZAŁY ZIEMIĘ WAŁBRZYSKĄ

Na początku nowego roku szkolnego 2015/2016 dowiedzieliśmy się o jesiennej, trzydniowej wycieczce do Zagórza Śląskiego w Górach Sowich. Byliśmy tam od 23 do 25 września. Wyjechaliśmy autokarami z Żar o godz. 8.30. Pogoda była piękna, słoneczna, więc po drodze podziwialiśmy niezwykłe krajobrazy mijanych miast, wsi, pól i lasów. Przed południem dotarliśmy do słynnego zamku Książ. Z ciekawością zwiedzaliśmy komnaty, dziedzińce i ogrody. Przewodnik interesująco opowiadał o historii tej monumentalnej budowli i ukrytych w jej podziemiach tajnych miejscach i skarbach. W tej właśnie okolicy poszukiwany jest tzw. „złoty pociąg”. Ciekawe, czy zostanie odnaleziony? Po krótkim relaksie na placu zamkowym dotarliśmy do Zagórza. Miejscowość ta to turystyczna wioska w Górach Sowich. Charakteryzuje się starą, zabytkową architekturą, a wokół rozciągają się wyjątkowo urokliwe lasy i wzniesienia. W ośrodku po zakwaterowaniu wszyscy pobiegliśmy do zagrody, w której przebywał przemiły kucyk i wyjątkowo głośno ryczący osiołek. Potem odpoczywaliśmy w swoich pokojach i po posiłku wyszliśmy na spacer po okolicy.
Drugiego dnia z samego rana zwiedzaliśmy podziemne, mroczne sztolnie w Walimiu, które drążyli przymusowi robotnicy III Rzeszy podczas II wojny światowej. Skalne korytarze i komory miały służyć zakładom produkującym amunicję i broń. Pobyt w sztolniach był dla nas bezcenną lekcją historii i patriotyzmu. Później udaliśmy się pieszo turystycznym szlakiem na Górę Sowią. W drodze zatrzymywaliśmy się w dwóch schroniskach, by z ich tarasów widokowych rozkoszować się cudownymi krajobrazami. Słoneczna pogoda, kolorowe lasy, doliny i góry zachwyciły wszystkich. Wracaliśmy do ośrodka zmęczeni, zakurzeni, ale szczęśliwi. Wieczorem bawiliśmy się na świeżym powietrzu w różne gry. Pełni wrażeń udaliśmy się na nocny wypoczynek.
Trzeci dzień to wycieczka do zamku w Grodnie, potem długi i przyjemny spacer brzegiem Jeziora Bystrzyckiego, aż do tamy. Z powrotem przeszliśmy na drugi brzeg jeziora mostem wiszącym na linach. Przejście po tym kołyszącym i falującym moście sprawiło nam wielką frajdę. Po drugim śniadaniu w Zagórzu wsiedliśmy do autobusów i wróciliśmy do Żar. Wycieczka była udana i niezapomniana. Dzięki niej zobaczyliśmy piękne i ciekawe regiony naszego kraju.

09 października 2015r. - www.ssp.zary.pl


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015 /2016

Inauguracja roku szkolnego 2015 /2016
1 września w budynku przy Broni Pancernej 5
klasy III - VI - godzina 9.00
klasy I -II - godzina 10.30

 

20 sierpnia 2015r. - www.ssp.zary.pl


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016

04 sierpnia 2015r. - www.ssp.zary.pl


ZAPRASZAMY NA FACEBOOKA I TWITTERA

Z dniem 1 lipca wystartowaliśmy z nowymi stronami na facebooku i twitterze. Zapraszamy! Poniżej podajemy adresy:

facebook.com/sspzary

twitter.com/sspzary

   

01 lipca 2015r. - www.ssp.zary.pl  

 

 

 

Copyright ©  www.ssp.zary.pl - 2010. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.