[STRONA GŁÓWNA]

   

O SZKOLE

     
  Informacje o szkole  
  Dokumenty  
  Samorząd  
  Klasy  
  Zajęcia pozalekcyjne  
  Podręczniki  
  Galeria  
  W obiektywie  
  Multimedia  
     

OSIĄGNIĘCIA

     
  Wzorowi uczniowie  
  Sukcesy  
     

IMPREZY

     
  Kalendarz imprez  
  Zielona szkoła  
     

WSPÓŁPRACA SZKOŁY

     
  Projekty  
     

INNE

     
  Archiwum aktualności  
     
     


....::::  ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2017/2018  ::::....

SŁONECZNA ZIELONA SZKOŁA W ŁAZACH

W dniach od 4 do 9 czerwca 2018 r. odbyła się zielona szkoła w Łazach nad morzem. Wczesnym rankiem pożegnaliśmy się z rodzicami i ruszyliśmy w drogę. Już około godziny 16.00 byliśmy na miejscu, w ośrodku „Bryza”. Po rozlokowaniu się w dwuosobowych pokojach udaliśmy się na posiłek. Wieczór wypełniliśmy grami w koszykówkę i w piłkę nożną.
Drugiego dnia mieliśmy zaplanowaną wycieczkę do Kołobrzegu. Zwiedziliśmy z przewodnikami miasto, płynęliśmy statkiem pirackim, na koniec zakupiliśmy pamiątki. Wieczorem spacerowaliśmy po plaży, graliśmy w siatkówkę i kopaliśmy wielkie dziury w piasku.
Trzeci dzień zapowiadał się wspaniale, gdyż przewidziana była przejażdżka kolejką wąskotorową. Malownicza trasa wiodła z Koszalina, a kończyła się w Rosnowie. Tutaj organizatorzy wycieczki przygotowali nam różne zabawy i pieczone kiełbaski.
Kolejny dzień przyniósł nam wyjątkowo piękną pogodę. Wyruszyliśmy nad jezioro Jamno, gdzie czekał na nas statek. Kapitan pozwolił nam wejść na mostek kapitański i stanąć za sterem. Opowiadał ciekawe historyjki dotyczące żeglugi.
Piąty dzień naszej wycieczki spędzaliśmy w ośrodku, wypełniając czas grami i zabawami na boiskach sportowych, plażowaniem i robieniem ostatnich zakupów. Pod koniec dnia po zajęciach rekreacyjnych rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski.
Sobotni poranek znów przywitał nas słońcem. Zdaliśmy pokoje, zapakowaliśmy bagaże do autobusów i wyruszyliśmy w drogę powrotną, która minęła szybko i przyjemnie. Wróciliśmy do Żar pełni wrażeń. Uważamy, że była to pouczająca wyprawa z wieloma niespodziankami. Warto brać udział w zielonej szkole, bo nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą.

 

10 lipca 2018r. - www.ssp.zary.pl


LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Dnia 4 czerwca 2018 r. w Gorzowie Wielkopolskim , odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. W związku z tym ,że wyjeżdżaliśmy w tym dniu na zieloną szkołę, naszych laureatów i finalistów reprezentował dyrektor Wiktor Polakowski oraz laureatka konkursu z języka angielskiego Weronika Mikoś.
Jako szkoła pod względem ilości laureatów zajęliśmy
II miejsce w Województwie Lubuskim i I w Powiecie Żarskim

Laureaci:
Dawid Chmal oraz Kacper Lisik – matematyka
Weronika Mikoś oraz Konrad Mosakowski – język angielski
Kacper Zych – język niemiecki.

Finaliści:
Jakub Kossowski –Konkurs Wiedzy Biblijnej
Katarzyna Szymszon, Weronika Mikoś oraz Michał Adamiak – język polski
Paulina Nowacka- podwójna finalistka – język niemiecki i angielski
Zofia Goebel – język angielski.

  
Finaliści                        Laureaci

16 kwietnia 2018r. - www.ssp.zary.pl


MISTRZOSTWA ŻAR W PŁYWANIU

Dnia 26 marca 2018r. odbyły się Mistrzostwa Żar w pływaniu. Nasi uczniowie drużynowo zajęli I miejsca.
W skład drużyny dziewcząt wchodziły: Julia Nisiewicz, Marta Helman, Wiktoria Karasiewicz, Aleksandra Kołodziej, Malwina Zduniak, Paulina Nowacka, Aleksandra Kotwica i Otylia Bogucka.
W skład drużyny chłopców wchodzili: Mikołaj Sznajder, Oskar Ziegenlaub, Ksawery Kozłowski, Igor Durski, Mateusz Staśkiewicz i Antek Moniakowski.

 

09 kwietnia 2018r. - www.ssp.zary.pl


Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Administracji i Obsługi


Z FRANCUSKIM NA SCENIE

W dniach od 20 do 22 marca na Uniwersytecie Zielonogórskim obchodzono święto kultury francuskiej – „Dni Frankofonii’’. Z tej okazji odbył się konkurs „Prendre contact en français’’ polegający na odegraniu kilku scenek tematycznych i zaprezentowaniu ich w języku francuskim. W konkursie wzięły udział uczennice klasy VI a: Zofia Dendewicz, Julia Mondorowicz, Laura Krasowska, Hanna Słomka. Uczennice zajęły I miejsce, a także zostały wyróżnione za zdolności artystyczne, językowe i komunikatywność.

 

29 marca 2018r. - www.ssp.zary.pl


SUKCES RECYTATORSKI

1 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski kl. I-III.
Do miejskich eliminacji nominowano: Zuzannę Hass, Jana Lemańskiego, Szymona Łotockiego oraz Mateusza Sulikowskiego. Zuzanna Hass została laureatką Miejskiego Konkursu Recytatorskiego, otrzymała również wyróżnienie w Powiatowych Eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Gratulujemy!!!

18 marca 2018r. - www.ssp.zary.pl


Życzymy Państwu radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów
i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym
Nowym Roku 2018

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Administracji i Obsługi


BADMINTON

Udział uczniów naszej szkoły w zawodach w badmintonie w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży stał się już tradycją. Z przyjemnością informujemy, że w eliminacjach wojewódzkich tytuł mistrzowski zdobyły Lena Falińska i Natalia Zych. Za nimi uplasowały się reprezentantki SP-2 z Sulęcina i SP z Golic. Mecze zostały rozegrane w Świebodzinie 20 grudnia 2017 r.
Cieszymy się, że dziewczęta wykonały powierzone im zadanie z całą odpowiedzialnością.
Chłopcy również wykazali się dużym zaangażowaniem i zajęli: IV miejsce Bartosz Poczynek i Maciej Adamiak oraz V Kacper Zych i Piotr Macków.

23 grudnia 2017r. - www.ssp.zary.pl


WYCIECZKA DO COTTBUS

W dniu 13.12.2017r. klasy 4c, 4d i 4e udały się na wycieczkę do Cottbus w celu zwiedzania jarmarku bożonarodzeniowego.
Dzieci kupowały ozdoby świąteczne, zajadały się smakowitymi słodkościami. Najwięcej frajdy przyniosły przejażdżki na karuzelach. Na Diabelskim Młynie podziwialiśmy piękną panoramę miasta.
Atmosfera podczas wycieczki była świąteczna. Dzieciom towarzyszył uśmiech. Dokoła czuć było smak i zapach nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

23 grudnia 2017r. - www.ssp.zary.pl


SZLACHETNA PACZKA

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom i Uczniom - ofiarodawcom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i wzięli udział w przedsięwzięciu „Szlachetna Paczka” dla wybranej rodziny.

Oczekiwania przerosły naszą wyobraźnię. Szanowni Państwo! Wraz ze swoimi dziećmi ofiarowaliście tak wiele różnorodnych prezentów, że musieliśmy je spakować do kilkudziesięciu paczek.

Dziękujemy z całego serca za wszystkie przydatne rzeczy. Radość i wzruszenie, a nawet łzy obdarowanych niech będą dla wszystkich Państwa miodem na serce. Jak niewiele trzeba by uszczęśliwić potrzebujących!

Składamy Wam, drodzy Państwo, najpiękniejsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Oby zawsze się darzyło…, zdrowo i szczęśliwie żyło.

Dyrekcja i Pracownicy Szkoły

[LIST OD ZESPOŁU SZLACHETNEJ PACZKI]

19 grudnia 2017r. - www.ssp.zary.pl


STOP AGRESJI

28 listopada 2017r. na szkolnym apelu podjęto akcję o charakterze profilaktycznym, pt. „Stop agresji”. Jej celem było zapoznanie uczniów z przyczynami agresywnych zachowań oraz sposobami radzenia sobie z agresją własną i innych.

Dzieci z klasy 2a wygłaszały z pamięci wiersze dotyczące przeciwdziałania przemocy. Uczniowie klas starszych zaprezentowali metody radzenia sobie ze złością, ćwiczenia pomagające opanować stres oraz rozładowujące napięcie za pomocą muzyki.

Na koniec apelu wszyscy otrzymali ulotki ze wskazówkami, jak postępować wobec agresywnych zachowań innych.

19 grudnia 2017r. - www.ssp.zary.pl


ŚWIĘTO MATEMATYKI

27 listopada w gimnazjum nr 2 odbył się konkurs „Święto Matematyki”.
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, stanęli na wysokości zadania i zajęli 1. miejsce w rozgrywkach drużynowych. Zwycięzcy to: Dawid Chmal, Kacper Zych, Kacper Lisik, Marcin Łęcki, Aleksander Makowicz i Piotr Maćków.
Ponadto Kacper Lisik zajął 1. miejsce, a Dawid Chmal 2. w konkurencjach indywidualnych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

27 listopada 2017r. - www.ssp.zary.pl


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty koncert z okazji 99. rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie wykonali znane pieśni patriotyczne. Mogliśmy również dowiedzieć się o okolicznościach i przyczynach ich powstawania. Na zakończenie koncertu wszyscy nauczyciele zaśpiewali „Rozkwitały pąki białych róż”. W ten sposób uhonorowaliśmy wiele pokoleń Polaków walczących za wolność naszej ojczyzny.

Atmosfera podczas odświętnego koncertu była podniosła, ale i radosna.

27 listopada 2017r. - www.ssp.zary.pl


PASOWANIE NA UCZNIA

26 października 2017r. w naszej szkole miało miejsce święto pierwszoklasistów - pasowanie na ucznia.
Przygotowano z tej okazji wspaniałe przedstawienie, w czasie którego najmłodsi uczniowie prezentowali swoje zdolności. Recytacja wierszy refleksyjnych i humorystycznych oraz piękny śpiew zostały nagrodzone wielkimi brawami, a sam akt pasowania pokazał, z jak wielkim przejęciem uczniowie podchodzą do swoich obowiązków.
Później był czas na wspólną zabawę w klasach.

26 października 2017r. - www.ssp.zary.pl


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkich zebranych w wesoły nastrój wprawił skecz przygotowany przez dzieci, pt. „Uczniowie wstawiają uwagi nauczycielom”. Program urozmaiciły piosenki oraz układ choreograficzny, który został specjalnie przygotowany przez naszych uczniów.

Po występach uczniowie wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom, składając im życzenia i wręczając słodkie upominki oraz kwiaty.

Atmosfera podczas uroczystości była niezwykle radosna i wzruszająca.

13 października 2017r. - www.ssp.zary.pl


WYCIECZKA KLAS 4-7

Rano 18 września 2017 r. klasy 4-7 pojechały na trzydniową wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Po przyjeździe zakwaterowaliśmy się w hotelach „Halny” i „Królowa Karkonoszy”. W programie było zwiedzanie Szklarskiej Poręby oraz korzystanie z okolicznych atrakcji.

W czasie pobytu podziwialiśmy urokliwe zakątki i krajobrazy turystycznej miejscowości, w przerwach kupowaliśmy pamiątki, smakowaliśmy regionalne potrawy, np. oscypki. Chętnie wędrowaliśmy po górach, byliśmy pod słynnym Wodospadem Kamieńczyka, a podczas odpoczynku na tarasach schroniska oglądaliśmy panoramę miasteczka.

Najwięcej frajdy dostarczył nam park linowy „Trolladnia”. Mieliśmy wiele uciechy, kiedy zjeżdżaliśmy saneczkami po krętych torach. W wolnych chwilach spacerowaliśmy po zacisznych uliczkach blisko naszych hoteli, robiliśmy zakupy, a przed ciszą nocną organizowaliśmy różne ciekawe zabawy.

Wycieczka wszystkim się podobała. Wspominamy ją z przyjemnością. I chętnie wrócilibyśmy do Szklarskiej Poręby za rok.
 

12 października 2017r. - www.ssp.zary.pl


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017 /2018

Serdecznie zapraszamy 4 września 2017r. na uroczystą inaugurację roku szkolnego do budynku przy ul. Broni Pancernej:
- klasy IV- VII o godzinie 9.00,
- klasy I-III o godzinie 10.30.

25 sierpnia 2017r. - www.ssp.zary.pl  

 

 

 

Copyright ©  www.ssp.zary.pl - 2010. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.