[STRONA GŁÓWNA]

   

O SZKOLE

     
  Informacje o szkole  
  Samorząd  
  Klasy  
  Zajęcia pozalekcyjne  
  Podręczniki  
  Galeria  
  W obiektywie  
  Multimedia  
     

OSIĄGNIĘCIA

     
  Wzorowi uczniowie  
  Sukcesy  
     

IMPREZY

     
  Kalendarz imprez  
  Zielona szkoła  
     

WSPÓŁPRACA SZKOŁY

     
  Projekty  
     

INNE

     
  Archiwum aktualności  
     
     


 

....::::  W OBIEKTYWIE  ::::....
ROCZNIK 2011-2017

KLASA D

OWOCE I WARZYWA

Dnia 27 października tego roku uczniowie i uczennice klasy IVb przeprowadzili podczas lekcji wychowawczej akcję pod tytułem: „Pijemy zdrowe soki”. Do tego przedsięwzięcia dzieci przygotowywały się od wielu dni. Dyskutowały z wychowawcą na temat zdrowego sposobu odżywiania się.
Przyniosły do szkoły świeże owoce i warzywa, z których wspólnie robiły soki. Uczniowie stwierdzili po degustacji, iż smakują one lepiej niż te, które kupują w sklepach. Praca nad świeżymi napojami przyniosła dzieciom dużo radości i satysfakcji. Potem było wspólne śniadanie i pamiątkowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że nowe umiejętności zostaną przeniesione na grunt domowy i wszyscy będziemy promować dobre nawyki zdrowego żywienia.


BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM - 2013

Dzieci znają już podstawowe zasady ruchu drogowego, rozpoznają znaki drogowe i wiedzą, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.1 marca uczniowie z kl. II d po zdobyciu niezbędnej wiedzy zaprojektowali i wykonali makiety skrzyżowania z uwzględnieniem elementów wchodzących w skład ruchu drogowego (pojazdy, sygnalizator świetlny, pasy – tzw. zebra, chodnik, znaki drogowe).


OKULARY

16 listopada 2011 ucz. z 1D oglądali figury przestrzenne w wymiarze 3D.


ŚNIADANIE DAJE MOC (klasa ID)

8 listopada 2011 nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Tego dnia nasza klasa przy pomocy naszych rodziców przygotowała posiłek zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Efekty możemy podziwiać na fotografiach.


MIKOŁAJKI

6 grudnia przeżyliśmy w szkole najazd ok. 200 Mikołajów. W naszej klasie było ich 16. Każdy Mikołajek zdawał test ze sprawności fizycznej m.in. przeciskanie się przez komin, powożenie saniami, itp. Wszyscy zdali egzamin i w nagrodę zostali obdarowani przez Świętego Mikołaja prezencikami.


ANDRZEJKI W KLASIE

W naszej klasie z okazji andrzejek mieliśmy super zabawę. W organizacji andrzejek pomogli nam rodzice. Mieliśmy poczęstunek i wiele wróżb andrzejkowych: lanie wosku, przekładanie butów, imię sympatii, co nas czeka w najbliższym czasie, itp. greckich. Wróżby były wspaniałe. Teraz „czekamy” i życzymy wszystkim spełnienie andrzejkowych wróżb.


 

 

 

 

Copyright ©  www.ssp.zary.pl - 2010. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.